росія отримує мікросхеми та технології завдяки Ірану та КНДР

СВІТ
16.02.2023, 11:35
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Країни-члени Великої сімки обговорюють застосування санкцій проти компаній з Китаю, Ірану та Північної Кореї

росія продовжує отримувати доступ до іноземних мікросхем і технологій через таких посередників, як Іран.

Про це заявила помічниця міністра торгівлі США з питань експортного управління Теа Кендлер, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на Ліга.нет.

Виготовлення літаків, Іран
Виготовлення літаків, Іран

"росія звернулася до інших країн, якщо ви можете уявити партнерів Ірану та Північної Кореї, щоб заповнити певні прогалини у своїх закупівлях, що утворилися через те, що наші продукти залишають російський ринок, - сказала Кендлер журналістам у Токіо в четвер. - Ми знаємо, що росія використовує іранські безпілотники в Україні, щоб вбивати мирних жителів".

Країни-члени Великої сімки обговорюють застосування санкцій проти компаній з Китаю, Ірану та Північної Кореї, які, ймовірно, постачають росії компоненти та технології військового призначення. Велика сімка хоче скоординувати пакет санкцій до 24 лютого.

Кендлер очолює групу у Вашингтоні, відповідальну за контроль над технологіями подвійного призначення - обладнанням, яке можна використовувати як для промислових, так і для військових цілей. Чиновниця перебуває в Токіо на міжнародній торговій конференції та двосторонніх зустрічах із країнами-партнерами США. Вона прокоментувала журналістам питання щодо зусиль з перешкоджань спробам Росії отримати іноземні технології через третіх сторін. За словами Кендлер, США глибоко стурбовані економічним шпигунством.

Кендлер відіграла ключову роль у встановленні широких обмежень на експорт технологій із США до Китаю у жовтні 2022 року. 

Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38