росія припинила поставки газу до Фінляндії

ЕКОНОМІКА
21 травня, 12:14
росія припинила поставки газу до Фінляндії

А ось Німеччина та Італія дозволили своїм компаніям відкривати рахунки рублях для оплати московитського газу

російський «Газпром» у суботу зупинив експорт газу до сусідньої Фінляндії в результаті останньої ескалації суперечки щодо платежів за енергоносії із західними країнами.

Про це інформує агенція Reuters.

«Газпром експорт» вимагав від європейських країн оплачувати поставки московитського газу в рублях через санкції, введені через вторгнення москви в Україну, але Фінляндія відмовляється це робити.

Цей крок «Газпрому» зроблений в той же час, коли Фінляндія подає заявку на вступ до військового альянсу НАТО, рішення, викликане вторгненням росії в Україну.

«Імпорт газу через пункт входу Іматра припинено», - йдеться в заяві фінського оператора газової системи Gasgrid Finland.

Фінський державний оптовий постачальник газу Gasum у п’ятницю заявив, що «Газпром» попередив, що потоки будуть припинені з 04:00 за Гринвічем у суботу вранці.

Gasum і «Газпром» у суботу також підтвердили, що потоки припинилися.

«Постачання природного газу до Фінляндії за контрактом на постачання Gasum було припинено», - йдеться в заяві Gasum.

«Починаючи з сьогоднішнього дня, під час майбутнього літнього сезону, Gasum буде постачати природний газ своїм клієнтам з інших джерел через трубопровід Balticconnector».

Balticconnector з'єднує Фінляндію з газовою мережею сусідньої Естонії.

Більшість газу, що використовується у Фінляндії, надходить з московії, але на газ припадає лише близько 5% її річного споживання енергії.

Більшість європейських контрактів на постачання номіновані в євро або доларах, і москва вже відключила газ до Болгарії та Польщі минулого місяця після того, як вони відмовилися виконувати нові умови оплати.

З неділі не буде припинено постачання російського газу, нафти та електроенергії до Литви.

А ось Німеччина та Італія дозволили своїм компаніям відкривати  рахунки рублях для оплати московитського газу.

Читайте також:
Світ
Фінляндія воюватиме з росією у разі нападу. Готувалися до цього десятиліттями.
22 червня, 15:42
Світ
Тільки перемога Збройних Сил України над російськими окупаційно-терористичними військами на полі бою здатна зупинити Кремль.
07 квітня, 07:09
Життя
Радикальні природоохоронці Фінляндії, втомившися від бездіяльності поліції та місцевої влади, взялися самотужки боротися з "лісовою мафією".
05.04.2021, 10:37
Історія
На території військового музею міста Міккелі, що в центральній Фінляндії, невідомі зловмисники вчинили акт вандалізму.
07.08.2020, 11:39
Кримінал
Четверо іноземців, котрі нещодавно прибули до Гельсінкі як біженці, забили до смерті корінного мешканця 2001 року народження.
29.07.2020, 14:00
Історія
Поки у низці західних країн ліворадикали руйнують культурну спадщину предків, на Півночі Європи навпаки її шанують і примножують.
29.06.2020, 13:11