Росія продовжує сталінську політику етноциду кримськотатарського народу – Меджліс

ПОЛІТИКА
18.05.2021, 15:00
Росія продовжує сталінську політику етноциду кримськотатарського народу – Меджліс
Фото: prostonews.info

Сьогодні 77 річниця депортації кримських татар з Криму.

Рівно 77 років тому, 18 травня 1944 року, комуністичним режимом СРСР було здійснено злочинну депортацію кримськотатарського народу з його Батьківщини – Криму – у віддалені райони Центральної Азії, Сибіру та Уралу.

Відповідну заяву Меджлісу кримськотатарського народу опублікував у себе на сторінці у ФБ один з лідерів цієї організації Рефат Чубаров.

“Насильницьке вигнання у 1944 році кримськотатарського народу мало на меті остаточне  знищення корінного народу Криму, початок якому було покладено в 1783 році завоюванням Криму Російською імперією і знищенням державності кримських татар. Попри катастрофічні людські втрати,  понесені в перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень, цілеспрямовану мовну та культурну асиміляцію,   кримськотатарський народ зміг вистояти і повернутися на свою Батьківщину завдяки своїй  самовідданій боротьбі”, – цитує заяву Меджлісу Чубаров.

В заяві також йдеться, що відродження і розвиток кримськотатарської мови, національної культури, повернення справжньої історії Криму і його корінного народу, опинилися під загрозою з 2014 року, коли Росія захопила і незаконно спробувала анексувати Крим, який є невід’ємною частиною України.

І, що путінська Росія сьогодні продовжує сталінську політику здійснюючи етноцид кримськотатарського народу.

За інформацією кримських татар, Росія забороняє діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та Курултаю кримськотатарського народу, організовує етнічно і політично вмотивовані переслідування, зокрема і  прискорене заселення півострову громадянами РФ “з метою штучної зміни демографічного і етнічного складу населення Криму”.

В умовах ХХI століття, коли над корінним народом Криму, як і 77 років тому, нависла загроза знищення, Меджліс кримськотатарського народу заявляючи про незламність народу в умовах російської окупації Криму, закликає міжнародну спільноту об’єднатися навколо Кримської платформи і якомога швидше вжити термінових і жорстких заходів примусу РФ до дотримання норм міжнародного права, а Президента України законодавче забезпечити відновлення колективних прав кримськотатарського народу.


 

Читайте також:
Кримінал
Продуктові склади та зерносховища у тимчасово окупованому Старобільську майже повністю спустошені російськими загарбниками.
23 червня, 17:00
Війна
Західним партнерам слід негайно збільшити збройну допомогу Україні, поки росія не захопила все Лівобережжя Дніпра й не заморозила війну.
14 червня, 21:45
Війна
Очікуючи на контрнаступ Сил оборони України у Херсонські області, російські загарбники вимушені споруджувати тимчасові фортифікації.
11 червня, 19:27
Війна
На тлі невдач окупантів на Харківщині командування армії агресора змінило основний напрямок, тепер це – Лисичанськ і Сєверодонецьк.
13 травня, 19:23
Кримінал
Необільшовицька практика випаленої землі, здійснювана сьогодні московитами на Півдні України, набула загрозливих масштабів.
08 травня, 08:12
Кримінал
Як кажуть у народі, не зерном єдиним прагнуть розжитися російські необільшовики на тимчасово окупованій ними території України.
05 травня, 21:34