Росія продовжує сталінську політику етноциду кримськотатарського народу – Меджліс

ПОЛІТИКА
18.05.2021, 15:00
Росія продовжує сталінську політику етноциду кримськотатарського народу – Меджліс
Фото: prostonews.info

Сьогодні 77 річниця депортації кримських татар з Криму.

Рівно 77 років тому, 18 травня 1944 року, комуністичним режимом СРСР було здійснено злочинну депортацію кримськотатарського народу з його Батьківщини – Криму – у віддалені райони Центральної Азії, Сибіру та Уралу.

Відповідну заяву Меджлісу кримськотатарського народу опублікував у себе на сторінці у ФБ один з лідерів цієї організації Рефат Чубаров.

“Насильницьке вигнання у 1944 році кримськотатарського народу мало на меті остаточне  знищення корінного народу Криму, початок якому було покладено в 1783 році завоюванням Криму Російською імперією і знищенням державності кримських татар. Попри катастрофічні людські втрати,  понесені в перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень, цілеспрямовану мовну та культурну асиміляцію,   кримськотатарський народ зміг вистояти і повернутися на свою Батьківщину завдяки своїй  самовідданій боротьбі”, – цитує заяву Меджлісу Чубаров.

В заяві також йдеться, що відродження і розвиток кримськотатарської мови, національної культури, повернення справжньої історії Криму і його корінного народу, опинилися під загрозою з 2014 року, коли Росія захопила і незаконно спробувала анексувати Крим, який є невід’ємною частиною України.

І, що путінська Росія сьогодні продовжує сталінську політику здійснюючи етноцид кримськотатарського народу.

За інформацією кримських татар, Росія забороняє діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та Курултаю кримськотатарського народу, організовує етнічно і політично вмотивовані переслідування, зокрема і  прискорене заселення півострову громадянами РФ “з метою штучної зміни демографічного і етнічного складу населення Криму”.

В умовах ХХI століття, коли над корінним народом Криму, як і 77 років тому, нависла загроза знищення, Меджліс кримськотатарського народу заявляючи про незламність народу в умовах російської окупації Криму, закликає міжнародну спільноту об’єднатися навколо Кримської платформи і якомога швидше вжити термінових і жорстких заходів примусу РФ до дотримання норм міжнародного права, а Президента України законодавче забезпечити відновлення колективних прав кримськотатарського народу.


 

Читайте також:
Андрій Сердюков — керівник операції по захопленню Росією у 2014 році території АР Крим
07 січня, 14:51
На Бішкек спрацював тиск Москви, яка хоче зберегти рештки постсовєцької недоімперії, не втративши вплив на Середню Азію.
07 січня, 10:25
Казахстан, сам того не відаючи, відвів удар від України. Але то на краще, тепер у Путіна велика проблема безпосередньо у підчерев'ї РФ.
07 січня, 08:33
У Фороському парку в окупованому Криму знищують 350-річні дерева
05 січня, 20:11
Міністерство оборони московії анонсувало облаштування полігону «Старокримський» в окупованому Криму
03 січня, 19:45
От вам і “знаменитий пломбір у вафельному стаканчику за 19 копійок”.
14.12.2021, 18:08