росіяни ховаються від мобілізації у лісі
Кращий спосіб, як сховатися від призову путіна — тікати до крижаного лісу.
Айтішник із самого початку був проти війни, отримав штраф і два тижні в арешті за те, що наклеїв на стіну свого будинку плакат «Ні війні». Тож коли росія заявила, що мобілізує 300 000 осіб, він не хотів ризикувати. Але, на відміну від сотень тисяч інших, чоловік не хотів й залишати країну. Три речі утримували його в росії: друзі, фінансові обмеження та занепокоєння через відмову від того, що він знав. "Від'їзд був би важким кроком із моєї зони комфорту", — розповідає утікач журналістам. І ось він пішов на незвичайний крок: попрощався з дружиною і попрямував до лісу, де живе в наметі майже чотири місяці.
Він використовує антену, прив’язану до дерева, для доступу до Інтернету та сонячні батареї для отримання енергії. Він витримав низькі температури до -11C і живе за рахунок їжі, яку йому регулярно приносить дружина.
За його словами, жити поза мережею — це найкращий спосіб, який він може придумати, щоб уникнути призову. Якщо влада не може вручити йому повістку особисто, його не можна змусити йти воювати. «Якщо вони фізично не можуть мене взяти за руки і провести до комісаріату, це на 99% захист від мобілізації чи інших переслідувань».
У чомусь він продовжує своє життя, як і раніше. Він все ще працює вісім годин на день на тій самій роботі, хоча взимку – з її обмеженим денним світлом – йому не вистачає сонячної енергії, щоб працювати повний день, і тому компенсує свої години у вихідні. Деякі з його колег зараз перебувають у Казахстані, вони також залишили росію після початку мобілізації.