Росіяни причетні до смерті відомого фінського журналіста-розслідувача

СВІТ
11 квітня, 19:26
Росіяни причетні до смерті відомого фінського журналіста-розслідувача
Фото: Ilta-Sanomat

52-річний Томмі Паркконен раптово помер від невідомої хвороби не приходячи до тями в Університетській лікарні Гельсинкі.

Трагічну звістку повідомила у соціальній мережі Twitter родина відомого у Фінляндії журналіста-розслідувача, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Редакції провідних місцевих видань "Helsingin Sanomat", "Uusi Suomi", "Verkkouutiset", "Yle", "Ilta-Sanomat", "MTV Uutiset" тощо вже висловили слова співчуття близьким Томмі Паркконена.

Натомість знайомий померлого журналіста і наш частий співрозмовник Андрєй Романов із руху "Вільний Урал" ("Свободный Урал") стверджує, що раптову смерть хворого викликали препарати, підмішані російськими "агентами у білих халатах".

«Буквально кілька тижнів тому ми мали з Томмі зустріч. Він розпитував про мою боротьбу, як із російським режимом, так і з фінляндською продажною бюрократією. Його цікавило все, що пов'язано із впливом Кремля за межами РФ. Я певен, що його убили подібно до того, як розправилися з Алєксандром Літвінєнком, тільки нам навряд чи скажуть правду. Правоохоронні органи Фінляндії не будуть видавати таємницю слідства, особливо, якщо натраплять на російський слід», – повідомив нашому кореспонденту Андрєй Романов.

52-річний Паркконен писав про злочини російської армії в Україні, про судове свавілля у Фінляндії, про вплив розгалуженої багаторівневої мережі російських шпигунів, які досі впливають на офіційний внутрішньо- і зовнішньополітичний курс Гельсинкі.

«Оскільки я теж зіткнувся із судовим свавіллям у Фінляндії, і впливом шпигунів Кремля при владі, то мріяв із ним познайомитися. Через третіх осіб зумів вийти на Томмі, але це була перша й остання зустріч. І щось мені підказує, що у цьому раптовому випадку смерті, – його невідома хвороба, вимагає особливої перевірки, за участю британських експертів. Тим більше, що фінський суд звинувачував його у дезінформації, чого насправді не було», – заявив Андрєй Романов.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує про те, що заслані кремлівським режимом до маленької балканської республіки Словенія агенти спеціальних служб РФ вивідували цінну інформацію.

Читайте також:
Кримінал
Кримінальні провадження було відкрито у 2023 році, але підозри фігурантам так і не оголосили.
28 листопада, 18:35
Полтава
На території кількох районів ВКРівці і колишні правоохоронці розмістили туші дохлих свиней і кабанів вздовж нафтопродуктопроводів.
17 листопада, 11:53
Опінії
Хто поставив Дмитра Лисюка командувати бригадою попри те, що в нього є судимість за контрабанду сигарет з окупованої території?
06 листопада, 06:45
Війна
Державному бюджету України було завдано збитків у розмірі понад 32 млн ₴.
03 листопада, 20:14
Полтава
Підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту і тримання під варто.
01 листопада, 14:40
Опінії
Красива історія про те, як нас годують м’ясом мертвих та хворих свиней з ЄС, але всім на це плювати.
17 жовтня, 18:23