​Росіяни стрімко біднішають, їм нічим платити борги

ЕКОНОМІКА
15.05.2015, 08:01
​Росіяни стрімко біднішають, їм нічим платити борги


«Національне бюро кредитних історій Росії» зафіксувало в I кварталі 2015 рекордне зростання частки прострочення по роздрібних кредитах. «За рік прострочена заборгованість зросла майже на третину, що також є рекордним показником», - повідомляє бюро.

Станом на 1 квітня 2015 коефіцієнт простроченої споживчої заборгованості склав 6,5%, збільшившись за квартал на 0,9 процентного пункту. Таке зростання є рекордом, зафіксованим з початку спостереження НБКІ за простроченою заборгованістю в 2010 році, пише newsru.com

Коефіцієнт щоквартально розраховується НБКИ на підставі даних від 3000 кредиторів як відношення залишку за позиками, виплати за якими прострочені більш ніж на 30 днів, до загального обсягу виданих кредитів.

Найбільше зростання частки простроченої заборгованості зафіксовано в секторі незабезпеченого кредитування. КП по кредитах на покупку споживчих товарів зріс на 1,4 процентного пункту і досяг 8,6%, за кредитними картками - на 0,8 процентного пункту - до 6,4%.

В I кварталі 2015 вперше за три роки на 0,5 процентних пункту - до 3% - зросла частка простроченої заборгованості за іпотечними кредитами.

«Ще в 2011-2012 роках в кредитних портфелях банків і мікрофінансових інститутів сформувався досить великий обсяг заборгованості, якість обслуговування якої погіршується.

Це, як правило, незабезпечені кредити та позики, взяті громадянами, які переоцінили свої можливості з обслуговування боргу», - повідомив в супровідному коментарі гендиректор НБКІ Вікулін.

За даними колекторського агентства «Секвоя Кредит Консолидейшн», середній боржник в Росії витрачає на розрахунки з кредиторами майже половину доходу. Вже кожен п'ятий росіянин має проблемний кредит, а прогнози на майбутнє невтішні: в кінці року у кожного третього будуть проблеми з виплатами. При цьому розрахунки з банками все частіше затримують, а сумлінні клієнти, завжди платили вчасно.


Читайте також:
Вітчизняні виробники тролейбусів і автобусів відновлюють втрачені позиції на внутрішньому ринку.
вчора, 12:05
Виїзд українців закордон шкодить «здоров’ю» нашого суспільства.
12 грудня, 06:39
Департамент освіти і гуманітарної політики міськради уклав 11 прямих угод з однією з приватних фірм.
11 грудня, 15:57
Головним фігурантом справи є Андрій Фаворов.
10 грудня, 13:06
Рівень інфляції в Україні за рік зменшився на 5%, також знизилися на ціни на деякі споживчі товари.
10 грудня, 09:25
Видобуток газу відбуватиметься на основі концесій.
10 грудня, 07:56