Розкрадання корисних копалин: епізод із кар’єром на території Бутенківської ОТГ

ПОЛТАВА
05.09.2019, 08:41
Розкрадання корисних копалин: епізод із кар’єром на території Бутенківської ОТГ

«Останній Бастіон» продовжує розкривати деталі епопеї з «Онуром» та чиновниками і правоохоронцями, які наживаються на розкраданні корисних копалин на території Полтавської області.

Під час журналістського розслідування нами було звернено увагу на ряд ухвал слідчих суддів Октябрського районного суду Полтави. Особливу увагу привернули документи, які стосуються досудового розслідування кримінального провадження №12018170000000506 за ч.2 ст. 364 та ч.2 ст.240 Кримінального кодексу України.

Згідно однієї з ухвал, 25 жовтня 2018 року на території Кобеляцького району працівниками поліції було виявлено незаконно діючий кар’єр, який розташований за межами села Шапки Бутенківської ОТГ.

При цьому правоохоронці установили, що службові особи Бутенківської ОТГ, зловживаючи становищем, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та іншої юридичної особи, використовуючи своє службове становище всупереч суспільним інтересам, надали дозвіл та не перешкоджали в подальшому у відборі ґрунту без спеціального дозволу на земельній ділянці, розташованій за межами населеного пункту Шапки, чим спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом суспільним інтересам.

Згідно інформації, розміщеної на офіційному сайті Бутенківської ОТГ відомо, що головою громади є Скрильник Микола Володимирович.

Судячи з усього саме Микола Володимирович уклав договір №17 від 18 квітня 2018 року про співпрацю між Бутенківською сільською радою Кобеляцього району Полтавської області та ТОВ «Автотрактбуд», директором якого на той час була «молода полтавка», про яку ми згадували у попередній публікації, – Волік Вікторія Іванівна, яка через «деяких людей» має зв’язок з тодішнім керівником обласної прокуратури – Кармазіним Миколою Анатолійовичем.

В договорі зазначено, що ТОВ «Автотрактбуд» здійснюватиме ремонт автодороги М-22 Полтава-Олександрія та ямковий ремонт доріг на території Бутенківської сільської ОТГ. Термін дії договору – квітень-грудень 2018 року.

Що найцікавіше, ТОВ «Автотрактбуд» взагалі не має жодного відношення до ремонту автодороги М-22 Полтава-Олександрія. За повідомленням Полтавської ОДА всі лоти на будівництво цієї дороги виграла одеська компанія «Ростдорстрой», яка також наскрізь корумпована.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР – репресивний інструмент, що служить уникненню кримінальної відповідальності справжніми злочинцями

За умовами договору №17, укладеного між Скрильником М.В. та Волік В.І., Бутенківська сільська рада бере на себе зобов’язання безоплатно передати ТОВ «Автотрактбуд» глинистий грунт, що розміщений у вигляді штучних відвалів грунту біля села Шапки, для ремонту автомобільної дороги М-22 Полтава-Олександрія, а підприємство у свою чергу бере на себе зобовязання безоплатно виконати роботи по ямковому ремонту доріг на території Бутенківської сільської ОТГ. Уявіть собі, який подарунок зробив голова Бутенківської сільської ради Скрильник М.В. директору ТОВ «Автотрактбуд» Волік В.І.!

Але, вочевидь, на радощах Волік В.І. та її фірма перестаралися та на вказаному в договорі місці влаштували незаконний кар’єр. Як ми зазначали раніше, корисні копалини ТОВ «Автотрактбуд» поставляли фірмі «Онур», яка використовувала її для будівництва доріг.

В ухвалі зазначено наступне: в ході проведення досудового розслідування 16 листопада 2018 року за участі спеціалістів проведено огляд карєру, який знаходиться за межами населеного пункту с. Шапки Бутенківської ОТГ Кобеляцького району Полтавської області. Під час огляду установлено, що площа карєру становить 0,9213 га. Згідно листа №60-9-2491 від 07.12.2018 Полтавського НТУ ім. Юрія Кондратюка установлено, що орієнтований об’єм ґрунту видобутого в кар’єрі становить 25 336 кубічних метрів. Згідно листа Державної екологічної інспекції Центрального округу від 18.12.2018 за №1520/021-18 установлено, що розмір збитку внаслідок незаконного добування ґрунту в карєрі, що розташований за межами с. Шапки Бутенківської ОТГ складатиме 13 мільйонів 771 тисячу 585 грн. 50 коп.

Кармазін Микола Анатолійович, Скрильник Микола Володимирович, Волік Вікторія Іванівна, браво!!!

На тлі нинішніх політичних потрясінь з’явилася хоч якась можливість для покарання злочинців такого формату. Розуміючи це та замітаючи за собою сліди, Вікторія Іванівна уже перестала бути директором ТОВ «Автотрактбуд». Більше того, існування припинило ТОВ «Автотрактбуд», а за кодом ЄДРПОУ 41250931 уже значиться зовсім інша фірма (ТОВ «КАССІС-Ю») яка зареєстрована в місті Києві; нею керує такий собі Бітаров Джабраїл. Але ж історію реєстраційних змін Ви все одно не приховаєте та рано чи пізно будете відповідати за організовані розкрадання та завдані державі збитки.

Геннадій Сікалов

Читайте також:
У селі Мильці Полтавського району пожежна бригада загасила займання сміття на відкритій території.
вчора, 13:53
Учасників корупційної схеми триматимуть під вартою щонайменше 60 діб.
вчора, 09:48
Відповідні рекомендації опублікувало Міністерство освіти і науки в середу, 5 серпня
05 серпня, 20:25
Цієї суботи, 8 серпня, у мисливських угіддях Полтавського і Чутівського районів розпочнеться сезон полювання на пернатих.
05 серпня, 12:39
Решетилівська пожежно-рятувальна бригада ліквідувала горіння пожнивних залишків на відкритій території.
05 серпня, 11:13
Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив Олександру і Тетяні Гузенко стати власниками по 50% статутного капіталу ТОВ "Надра-Геоінвест"
03 серпня, 19:55