Рух за деколонізацію РФ стає реальним

Опінії
02 лютого, 19:45
Рух за деколонізацію РФ стає реальним
Фото: Facebook

Нарешті на Заході почули сигнали, які сповіщають про демонтаж РФ. Дарма, що руйнація "другого Карфагену" має поки декларативний характер.

Політолог

Останній тиждень приніс досить багато новин з теми деколонізації РФ. У Брюсселі у стінах Європейського парламенту відбувається захід з вказаної теми, організований партією Європейських консерваторів та Форумом народів пост-Росії, який об'єднує рухи за деколонізацію РФ різних націй і етносів.

Отже, розглянемо ситуацію подію за подією.

По-перше, у заходах у Парламентській Асамблеї Ради Європи взяли участь представники Ічкерійського руху опору – члени руху "Єдина Сила" Джамбулат Сулейманов і Анзор Масхадов. І звісно ж, передусім говорили на теми воєнних злочинів РФ – як в Україні, так і під час Чеченських воєн й у Чечні під владою Рамзана Кадирова.

Це важливий крок вперед. Адже раніше західні політичні органи серйозно побоювалися залучати спікерів, які мають стосунок до рухів поневолених народів РФ.

Деякі навіть серйозно продовжують вважати що російська так звана "несистемна опозиція" є єдиними людьми з якими варто говорити. Втім, саме останній рік безкомпромісно підкреслив: російський "опозиційний політикум"тотально нездатний реалізувати ані власні заявлені цілі, ані бажаний для країн Заходу порядок денний відносно РФ.

По-друге, як грім серед ясного неба прозвучала заява прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, про те що Чечня має бути незалежною від РФ. Серед високопосадовців країн-учасниць Європейського союзу це взагалі унікальна теза.

Чому? Бо за останній час ніхто в ранзі прем'єра чи президента не говорив про деколонізацію РФ настільки прямо і гучно. Це, однозначно, не випадкова репліка з вуст Моравецького.

Більш показова та істерична реакція Кадирова на ці слова: у своєму відео він заявив, що «ані Польща, ані Україна не допомагала їм боротися за Ічкерію, коли чеченці за неї воювали». Це реакція однозначно спрямована саме на чеченців, а не росіян.

Мовляв, не загравайте з темою незалежної Чечні, Захід вас кине! І вимушена реакція Кадирова вкотре доводить реалістичні побоювання на Росії з теми деколонізації.

На днях євродепутат від Польщі, одна з ключових осіб у фракції "Prawo i Sprawiedliwość" Анна Фотиґа оприлюднила статтю. У ній авторка заявила, що «РФ використовує ресурсну базу поневолених народів, і російські ресурси які продають на Захід є передусім ресурсами якутів, татар, башкир, удмуртів тощо».

Читайте також:
Політика
"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?"
09:10
Світ
"Ми не ідіоти, обидва автократи мають припинити агресію"
21 березня, 13:30
Світ
Пекін і Москва "посилюють свою співпрацю й відносини, особливо останнім часом".
20 березня, 08:25
Світ
Миротворцю Джозефу Байдену не вдалося стримати війну, тоді як Владімір Путін зміг завадити більш активної західної допомоги Україні.
17 березня, 17:13
Світ
Попри швидку модернізацію, армія Китаю не має нового бойового досвіду.
08 березня, 13:46
Війна
Країна тривалий час не коментувала поставки гаубиць, виготовлених із корейських компонентів.
08 березня, 10:40