Рух за деколонізацію РФ стає реальним

Опінії
02.02.2023, 19:45
Рух за деколонізацію РФ стає реальним
Фото: Facebook

Нарешті на Заході почули сигнали, які сповіщають про демонтаж РФ. Дарма, що руйнація "другого Карфагену" має поки декларативний характер.

Політолог, голова Центру політичних студій "Доктрина"

Останній тиждень приніс досить багато новин з теми деколонізації РФ. У Брюсселі у стінах Європейського парламенту відбувається захід з вказаної теми, організований партією Європейських консерваторів та Форумом народів пост-Росії, який об'єднує рухи за деколонізацію РФ різних націй і етносів.

Отже, розглянемо ситуацію подію за подією.

По-перше, у заходах у Парламентській Асамблеї Ради Європи взяли участь представники Ічкерійського руху опору – члени руху "Єдина Сила" Джамбулат Сулейманов і Анзор Масхадов. І звісно ж, передусім говорили на теми воєнних злочинів РФ – як в Україні, так і під час Чеченських воєн й у Чечні під владою Рамзана Кадирова.

Це важливий крок вперед. Адже раніше західні політичні органи серйозно побоювалися залучати спікерів, які мають стосунок до рухів поневолених народів РФ.

Деякі навіть серйозно продовжують вважати що російська так звана "несистемна опозиція" є єдиними людьми з якими варто говорити. Втім, саме останній рік безкомпромісно підкреслив: російський "опозиційний політикум"тотально нездатний реалізувати ані власні заявлені цілі, ані бажаний для країн Заходу порядок денний відносно РФ.

По-друге, як грім серед ясного неба прозвучала заява прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, про те що Чечня має бути незалежною від РФ. Серед високопосадовців країн-учасниць Європейського союзу це взагалі унікальна теза.

Чому? Бо за останній час ніхто в ранзі прем'єра чи президента не говорив про деколонізацію РФ настільки прямо і гучно. Це, однозначно, не випадкова репліка з вуст Моравецького.

Більш показова та істерична реакція Кадирова на ці слова: у своєму відео він заявив, що «ані Польща, ані Україна не допомагала їм боротися за Ічкерію, коли чеченці за неї воювали». Це реакція однозначно спрямована саме на чеченців, а не росіян.

Мовляв, не загравайте з темою незалежної Чечні, Захід вас кине! І вимушена реакція Кадирова вкотре доводить реалістичні побоювання на Росії з теми деколонізації.

На днях євродепутат від Польщі, одна з ключових осіб у фракції "Prawo i Sprawiedliwość" Анна Фотиґа оприлюднила статтю. У ній авторка заявила, що «РФ використовує ресурсну базу поневолених народів, і російські ресурси які продають на Захід є передусім ресурсами якутів, татар, башкир, удмуртів тощо».

Читайте також:
Війна
Після завершення вояжу путіна до КНР в окупаційно-терористичного контингенту РФ стоїть чіткий наказ. І це — наказ наступати.
20 травня, 08:23
Світ
Давній приятель кремлівського бункерного діда знову прагне вдовольнити агресора. Інтереси країни-жертви бразильському лідеру байдужі.
19 травня, 18:19
Політика
Там посилаються на юридичні суперечки після Другої світової війни
29 квітня, 10:05
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45