Румунія хоче дозволити військам захищати своїх громадян за кордоном

СВІТ
03 квітня, 16:29
Румунія хоче дозволити військам захищати своїх громадян за кордоном

Нещодавно Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на румунській території у разі серйозних загроз.

Міністерство національної оборони Румунії винесло на громадське обговорення проєкт закону, що передбачає захист громадян країни за кордоном.

Про це повідомляє adevarul.ro.

Згідно з проєктом закону, втручання за межами країни не обмежується введенням військ і також може включати інші види інтервенцій для протидії гібридним загрозам.

Ініціювати ці дії може рекомендувати президент Румунії за погодженням з Вищою радою національної оборони (CSAT).

«Президент Румунії може за пропозицією прем'єр-міністра вжити необхідних заходів для захисту румунських громадян, яким загрожує небезпека за межами національної території» — йдеться в законопроєкті.

Документ також вводить нове визначення для сил, "призначених для оборони", що охоплює як збройні сили, так і сили захисту, куди входять поліція, прикордонна поліція та Генеральна інспекція з надзвичайних ситуацій.

Крім того, законопроєкт передбачає, що у разі мобілізації або під час збройного конфлікту може бути залучений  персонал, який працює в Міністерстві внутрішніх справ.

Він також пропонує створення нової структури під назвою Національний військовий командний центр (CNMC), який буде відповідати за координацію та управління всіма силами оборони, зокрема військами НАТО, які дислокуються в Румунії.

Раніше Рада національної оборони Румунії погодила «заходи з посилення румунських збройних сил» в контексті російських атак на території України біля румунського кордону.

Перед цим Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на румунській території у разі серйозних загроз.

До цього заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, рідною країною якого є Румунія, не погодився з начальником румунського Генштабу щодо необхідності готуватися до війни з росією.

Читайте також:
Світ
Іранські чиновники запевняють, що Іран має все необхідне для створення ядерної бомби
10 квітня, 17:24
Політика
Вашинґтонський ювілейний саміт Північноатлантичного альянсу не віщує Києву нічого доброго. Уряд США категорично проти приєднання України.
07 квітня, 18:08
Світ
Кім інспектував війська, які проводили маневри в умовах, що імітують реальну війну
07 березня, 17:15
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
21 лютого, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09
Світ
Міністерство енергетики США розробило скоординовану стратегію зі збагачення урану для майбутніх оборонних потреб.
03 лютого, 08:25