Румунія й Болгарія хочуть вивести НПЗ «Лукойл» з-під санкцій США
Румунія і Болгарія шукають способи тимчасового виведення НПЗ «Лукойл» на своїй території з американських санкцій.
Про це пише Politico.
Болгарські депутати ухвалили закон, який дозволяє уряду призначити керівника НПЗ в Бургасі, який належить російський компанії, надавши йому повноваження контролю над продажем або націоналізацією об'єкту.
Румунія наразі не ухвалювала жодних формальних кроків на рівні уряду та розглядає націоналізацію в останню чергу. За словами міністра енергетики, план уряду буде спрямований на збереження економічної активності, але на припинення фінансування рф.
Водночас обидві країни можуть попросити про тимчасове відтермінування санкцій проти об'єктів на своїй території.
НПЗ в Бургасі забезпечує до 80% потреб Болгарії у паливі. Завод Petrotel в Румунії закриває тільки 20% таких потреб, однак від санкцій на його продукцію може постраждати експорт до Молдови.