Санкції не працюють. Обмеження ціни на російську нафту не досягнуто

СВІТ
05.12.2023, 15:45
Санкції не працюють. Обмеження ціни на російську нафту не досягнуто

Кремль продовжує отримувати надприбутки від продажу нафти.

Зусилля Заходу обмежити доходи московії від нафти після того, як Москва почала повномасштабну війну проти України, по суті, провалилися через рік після того, як це було вперше узгоджено.

Видання Politico опублікувало матеріал, посилаючись на результати аналізу.

Звіт, за інформацією видання, показує, що існують певні «шахрайські механізми у питанні санкцій». Москва й досі має лазівки для отримання доходів від реалізації нафти, що наповнює бюджет для війни проти України.

У грудні минулого року країни G7 та ЄС встановили максимальну ціну на російську сиру нафту в 60 доларів за барель, намагаючись зберегти стабільність постачання нафти в усьому світі, одночасно виснажуючи військові кошти Кремля.

Підсумки року свідчать, що Москва все ще заробляє мільярди на своєму флагманському експорті, які вона може використати для продовження війни.

За останній рік ця схема, як йдеться у повідомленні, коштувала Кремлю 34 мільярди євро доходів від експорту, що еквівалентно приблизно двомісячним доходам цього року, згідно з новим аналізом дослідницького центру з питань енергетики та чистого повітря (CREA).

Зараз російська нафта стабільно продається за ціною понад 60 доларів.

Це набагато менше, ніж сподівалися ті, хто розробляв правила; більш того, вплив відчувався найінтенсивніше в першій половині 2023 року, перш ніж почав згасати.

Дефіцит частково пояснюється тим, що трейдери просто ігнорують цінову стелю, йдеться у звіті, і російська нафта продається приблизно за 70 доларів за барель.

Близько 48 відсотків російських нафтових вантажів було перевезено на танкерах, що належать або застраховані в країнах G7 та ЄС.

Яніс Клюге, старший юрист Німецького інституту міжнародних справ і питань безпеки, зазначив, що скромний грошовий вплив заборони означає, що ЄС також повинен скоригувати свої очікування щодо санкцій.

За його оцінками, слабкий рубль і високий експорт нафти дозволять забезпечити надходження достатньої кількості грошей до бюджету Кремля.

«За теперішніх цін, і навіть якщо росія заробить ці 60 доларів у межах цінової межі… це не вплине на дохід настільки, щоб змусити будь-яку зміну стратегії або обмежити ресурси росії настільки, щоб змінити ситуацію на полі бою» — сказав він.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
За два роки вже 9 путінських олігархів відмовилися від громадянства московії.
29 лютого, 10:26
Війна
Спочатку товари надходять до країн Кавказу і Центральної Азії, а потім прямують до рф.
22 лютого, 10:23
Економіка
Не все так просто із блокуванням кордонів. Окрім російського політичного інтересу, ще є російський економічний інтерес.
14 лютого, 20:38
Економіка
Високотехнологічне машинобудівне обладнання з острівної демократичної республіки продовжує надходити до РФ. Що це, як не подвійні стандарти?
26 січня, 19:53
Світ
Послугами цих компаній користуються зокрема «Роснєфть» та «Газпром».
22 січня, 17:22
Політика
Він намагається «врятувати» особняк у Каннах.
20 січня, 09:35