САП скерувала до суду корупційну справу Сергія Бєлашова

КРИМІНАЛ
13 червня, 10:00
САП скерувала до суду корупційну справу Сергія Бєлашова

Його звинувачують у заволодіння понад 206 млн грн АТ «Укрзалізниця».

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох фігурантів справи заволодіння понад 206 млн грн АТ «Укрзалізниця».

Про це повідомляє прес-служба САП.

«12 червня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної схеми – одного з керівників філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» (посада зазначена на момент вчинення злочину) та фактичного власника компанії-постачальника, обвинувачених у зловживаннях, які завдали АТ «Укрзалізниця» збитків на понад 206 млн грн (ч. 5 ст. 191 КК України)», – інформує орган.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру депутату Полтавської облради Сергію Бєлашову.

За версією слідства, він причетний до заволодіння майже 204 млн грн філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ.

Детективи НАБУ з’ясували, що з грудня 2016 по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці у змові з представниками газових компаній організували закупівлі газу в обхід тендерних процедур.

За версією слідства, учасники схеми узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка у різні періоди становила від 200 до 1000 грн на 1000 кубометрів.

При цьому службові особи Укрзалізниці свідомо приховували вигідніші цінові пропозиції, які надходили від учасників ринку газу, фактично надавши перевагу двом компаніям. Отримані хабарі розподілялись між широким колом учасників злочинної змови.

Власника компанії-постачальника Сергія Бєлашова затримано, за клопотанням детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, слідчим суддею Вищого антикорупційного суду 11.06.2023 до нього застосовано запобіжний захід у виді 60 днів тримання під вартою з альтернативою застави 30 млн грн.

У цій справі вже підписав угоду про визнання винуватості колишній начальник відділу складського обліку палива управління обліку нафтопродуктів та складського господарства філії ЦЗВ УЗ Володимир Скородинський.

7 квітня 2023 року ВАКС угоду затвердив і призначив йому покарання у виді умовного позбавлення волі строком на 5 років із випробуванням протягом 2 років.

Також його оштрафували на 17 тисяч грн та зобов'язали відшкодували 2 млн грн шкоди.

Про підозру у цій справі також повідомили колишньому директору філії ЦЗВ Віталію Цвігуну.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Активи Медведчука двічі присвоїв пов’язаний із Татаровим бізнесмен
09:03
Кримінал
НАБУ і САП викрили «Слугу народу» Задорожнього на відкаті у 3,4 млн ₴. Раніше він працював в івент-агенції GB Event by Kvartal 95
вчора, 19:42
Кримінал
Він не вніс до декларації відпочинок на Мальдівах за 500 000 грн та купівлю корпоративних прав на 4,8 млн гривень.
вчора, 16:17
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46