СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється

КРИМІНАЛ
01.02.2023, 11:21
СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється

Обшуки пов'язані з махінаціями в компаніях "Укртатнафта" та "Укрнафта"

Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки проводять обшуки у будинку олігарха Ігоря Коломойського у рамках розслідування щодо махінацій в компаніях "Укртатнафта" та "Укрнафта".

Про це із посиланням на власні джерела пише РБК-Україна, інформує медіа агенція "Останній Бастіон".

Про це виданню повідомили джерела в правоохоронних органах. Тим часом, у соцмережах поширюються фото з обшуку. 

СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється_1
СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється_3

На цей момент відомо, що йдеться про розтрату нафтопродуктів на загальну суму в 40 млрд гривень. Крім того, йдеться й про ухилення від сплати митних платежів. Ймовірно, обшуки проходять за місцем проживання олігарха на курорті Буковель.

У Службі безпеки підтвердили, що викрили масштабні схеми привласнення 40 млрд грн колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

"Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наразі у межах кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що "призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів".

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній.
СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється_5СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється_6СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється_7СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється_8СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється_9

Наголошується, що в межах слідчих дій СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України.

За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ "Укртатнафта" оголошено про підозри у вчинені кримінальних правопорушень.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Вахітовський районний суд Казані заочно заарештував бізнесменів, колишніх власників "ПриватБанку" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Як повідомили у пресслужбі суду, їх обвинувачують у розкраданні понад 800 тисяч тонн нафти російської компанії "Татнєфть" у 2006-2007 роках

Сторона обвинувачення стверджує, що у період з грудня 2006 року до жовтня 2007 року Коломойський, Боголюбов, власник групи DCH Олександр Ярославський та голова правління ПАТ "Укртатнафта" Павло Овчаренко, діючи у складі злочинної спільноти, привласнили понад 800 тис. тонн нафти на загальну суму понад $400 млн, яку "Татнєфть" поставила трубопровідним транспортом через підприємства-посередники у резервуари нафтопереробного заводу ПАТ "Укртатнафта".

Влітку минулого року МВС рф по Татарстану порушило кримінальну справу стосовно Ігоря Коломойського, а також його бізнес-партнерів Геннадія Боголюбова, Олександра Ярославського та Павла Овчаренка, яких російські силовики звинувачують в організації злочинної спільноти, яка викрала у 2007 році у "Татнєфті" продукції на суму близько $400 мільйонів.

Справа пов'язана зі створенням у 1994 році указами президентів України Леоніда Кучми та Татарстану Мінтімера Шаймієва спільного ЗАТ "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта".

До статутного капіталу спільного підприємства Україна передала майно Кременчуцького НПЗ потужністю 18,6 млн тонн переробки нафти на рік, а Татарстан – 75% акцій другої за розміром нафтовидобувної компанії регіону "Татнафтопрому" (пізніше з'ясувалося, що "Татнєфть" замінила права на родовища грошовим внеском).

У результаті татарстанська сторона безпосередньо й опосередковано отримала 55,68% акцій підприємства. НАК "Нафтогаз України" контролював 43,05% акцій.

Проте у 2007-2010 роках група "Приват" Ігоря Коломойського та партнерів за допомогою рішень українських судів отримала контроль над акціями татарстанської сторони в "Укртатнафті".

Тепер російська "Татнєфть" з 2008 року намагається стягнути з України $2,4 млрд за захоплення Коломойським "Укртатнафти".

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь "Татнафти" та зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію у розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна програла апеляцію.

При цьому в 2014 році "Укртатнафта", яка знаходиться під контролем Коломойського, заявила, що вона відшкодує Україні витрати, пов'язані з оплатою сум, присуджених арбітражем.

Проте зараз "Татнафта" намагається стягнути ці кошти з України в судах Великої Британії, США та Росії.

На початку жовтня Верховний суд США відмовив Україні в перегляді справи про стягнення $173 млн на користь російської "Татнєфті", що стосується втрати компанією контролю над Кременчуцьким нафтопереробним заводом, який було знищено російськими ракетами.

Судді відхилили апеляцію України на рішення суду нижчої інстанції США про підтвердження рішення арбітражу.

6 листопада стратегічно важливі підприємства «Укрнафта» і «Укртатнафта» Ігоря Коломойського (нещодавно позбавлений громадянства України), «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва (державний зрадник), «АвтоКрАЗ» Костянтина Жеваго (давно покинув Україну після відкриття кримінальних справ) та «Запоріжтрансформатор» Костянтина Григоришина (давно покинув Україну після того як за рішенням суду віддав частину бізнесу Вадиму Новинському) передано в управління Міністерства оборони до завершення військового стану.

«По завершенню військового стану, згідно з вимогами закону, акції будуть або повернені власникам, або відшкодовано їхню вартість», — зазначила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), рішенням якої було відчужено акцій на користь держави.

Компаніям Коломойського в "Укрнафті" належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК "Нафтогаз" до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери. "Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією України.

В "Укртатнафті" олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші – в НАК "Нафтогаз". Ключовим активом "Укртатнафти" є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російськими ракетними обстрілами.

Читайте також:
Кримінал
Лояльні до Коломойського працівники переказували гроші з "ПриватБанку" на підконтрольні олігарху компанії
27.12.2021, 18:47
Опінії
Американське видання The New York Times 14 листопада опублікувало інтерв'ю з українським олігархом Ігорем Коломойським, у якому він зробив декілька скандальних заяв.
16.11.2019, 08:22
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Кримінал
Його підозрюють у незаконному одержанні компенсації за оренду житла в Києві, коли він мав маєток під столицею.
17 квітня, 15:43
Кримінал
Засуджений за передачу окупантам даних про розташування наших захисників житель Слов'янська, відсидить лише 8 років. Він визнав свою вину.
17 квітня, 07:01
Кримінал
Його обвинувачують у зловживаннях при закупівлі автівок для армії. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.
16 квітня, 17:30