Оприлюднено нові деталі розслідування ФБР щодо Коломойського

КРИМІНАЛ
27.12.2021, 18:47
Обшуки ФБР в будівлі пов'язаній з олігархом Коломойським
Обшуки ФБР в будівлі пов'язаній з олігархом Коломойським

Лояльні до Коломойського працівники переказували гроші з "ПриватБанку" на підконтрольні олігарху компанії

Ігор Коломойський став найбільшим власником нерухомості у Клівленді штат Огайо за гроші вкладників "ПриватБанку". ФБР стверджує, що схеми купівлі нерухомості використовували для відмивання грошей, вкрадених в українських платників податків. Про це йдеться в оприлюдненому 26 грудня розслідуванні газети Pittsburgh Post-Gazette. Розслідування ґрунтується на звинуваченнях американської прокуратури.

«Олігарх Ігор Коломойський та партнери вклали мільйони у культові хмарочоси Клівленда та стали найбільшими комерційними орендодавцями міста, використовуючи гроші, викрадені з найбільшого банку України, стверджує прокуратура», – сказано у статті.

Кошти надходили до Клівленду з українського "ПриватБанку". Схема полягала в тому, що лояльні до Коломойського працівники переказували гроші з банку на підконтрольні олігарху компанії.

«Рік за роком співробітники банку видавали мільйони позичок компаніям, що таємно перебувають під контролем олігарха і колеги-мільярдера Геннадія Боголюбова та заснованих на Британських Віргінських островах та на Кіпрі, щоб приховати потік грошей, повідомила прокуратура у справах про конфіскацію», – ідеться у статті Pittsburgh Post-Gazette.

Це друга частина розслідування Pittsburgh Post-Gazette щодо претензій ФБР до українського олігарха. Перша була оприлюднена в листопаді і стосувалася скупки Коломойським промислових підприємств в Огайо.

У листопаді ж у США видано книгу «Американська клептократія» про зв'язки олігарха Коломойського з українським президентом Володимиром Зеленським.

У березні 2021 року Державний департамент США ввів санкції щодо олігарха Ігоря Коломойського у зв'язку із причетністю до корупції.

Нагадаємо, колишні власники "ПриватБанку" Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з нього $5,5 млрд через філію банку на Кіпрі. Схема дозволяла приховувати факт зникнення грошей, оскільки Національний банк України розглядав кіпрську філію "ПриватБанку" так само, як і його національні філії. Чиновники не виявили, що гроші, переведені на Кіпр, виводяться з України. Фінансові регулятори на Кіпрі або не змогли виявити, що банківські перекази на загальну суму $5,5 млрд були підкріплені фіктивними контрактами, або не вжили необхідних заходів, щоб це зупинити.

В Україні розслідування справи "ПриватБанку" після 2019 року, як і справи Укрнафти щодо діяльності Ігоря Коломойського зупинено.

Читайте також:
Опінії
Американське видання The New York Times 14 листопада опублікувало інтерв'ю з українським олігархом Ігорем Коломойським, у якому він зробив декілька скандальних заяв.
16.11.2019, 08:22
Кримінал
Французькі володіння російського «злодія в законі» Міші Лужнецького, який контролює частину критичної інфраструктури України
вчора, 11:25
Кримінал
Їх відмовилися захищати усі адвокати Тернопільщини
вчора, 10:20
Кримінал
Командування російського окупаційно-терористичного контингенту санкціонувало грабунок української культурної спадщини.
17 травня, 21:45
Кримінал
Українських активістів, яких силоміць вивозять до окупованого Криму, вдається врятувати завдяки корупції російських силовиків.
16 травня, 08:18
Кримінал
Чинні голови Запорізької обласної військової адміністрації та обласної ради відверто саботували оборонну підготовку у регіоні.
13 травня, 18:12