СБУ зависла між силовими полями політичних та комерційних інтересів через свою ідейну “невагомість”

Опінії
19.05.2021, 20:07
СБУ зависла між силовими полями політичних та комерційних інтересів через свою ідейну “невагомість”
Фото: bdis.org.ua

Відсутність ідеології державного будівництва робить діяльність цієї структури в очах українців беззмістовною, її доцільність – сумнівною.

Журналіст

Голова робочої групи з реформи СБУ в парламенті та заступниця голови Комітету Верховної Ради з нацбезпеки Мар’яна Безугла оприлюднила  
 передфінальний текст законопроєкту щодо реформи Служби безпеки України, який, як небезпідставно стверджують його критики, несе  ризик збереження КГБістських норм у її роботі. З подальшим закриванням очей на медведчуків, бойків та аксьонових у ВР.

В цілому сьогодні існують декілька бачень щодо майбутнього СБУ. 

Одне із таких бачень – черговий ребрендинг СБУ – охранки кривавого комуністичного режиму. Що реалізується у разі, якщо законопроєкт Безуглої буде прийнято.

Але і тотальне реформування і, зокрема, обрізання повноважень СБУ, як пропонують фахівці, які фінансуються так званими міжнародними донорами – не є рішенням в інтересах України.

СБУ зависла між силовими полями політичних та комерційних інтересів через свою ідейну “невагомість”_1

А саме так пропонують зробити в Центр протидії корупції, одній зі структур, яка, де-факто, розробляє та лобіює законопроєкти, які відповідають баченню міжнародних фінансових угруповань.

Так, антикорупціонери прагнуть позбавити СБУ слідчих функцій мотивуючи це тим, щоб СБУшники “як в старі-добрі часи” не могли і надалі сунути свого носа куди заманеться.

Чомусь не подобається антикорупціонерам і можливість СБУ відряджати своїх  співробітників до будь-яких державних органів чи підприємств. 
 
“Після прийняття запропонованого Раді законопроєкту без СБУ не обійдуться призначення на адмінпосади в прокуратурі і на посади держслужби категорій "А" та "Б". За СБУ зберігають монополію на “прослушку”, – констатують антикорупціонери.

Втім ці всі погляди на основи безпеки держави далекі від створення національно-захисної ідеології роботи спецслужби.

Виглядає так, що антикорупціонери, які доволі професійно виявляють корупціонерів, є далекими від проблем національної безпеки.

Нагадаємо, за роки незалежності України проведені численні «реорганізації» і реформи СБУ. Втім внаслідок змін СБУ так і не стало національною спецслужбою, яка користувалася б довірою українців.

 СБУ «зависла» між силовими полями політичних інтересів через свою ідейну «невагомість».

Як ще двадцять років тому писав ідеолог українського націоналізму Василь Іванишин відсутність ідеології державного будівництва робить діяльність цієї структури в очах політикуму і громади беззмістовною, її доцільність – сумнівною, а оцінку її діяльності – довільною, суб’єктивною у всіх сферах життя. 

А без чіткої ідеологічної бази немає мети державотворення, нема державницької політики, нема і їхнього державного захисту – служби безпеки держави.

Націоналіст резонно наголошував, що без ідейно-світоглядної бази нема поняття про політичне добро і зло, нема політичних критеріїв застосування чи використання законів, нема, отже, критеріїв оцінки діяльності і громадян, і влади, і самої СБУ – як держаної структури в цілому, так і її окремих працівників. 

«А що є? У кращому разі – ще одна «правоохоронна» структура, якій, для виправдання свого існування, залишається хіба відстежувати, чи грабіж і нищення держави відбувається в рамках теперішніх законів, створених для чого завгодно, тільки не для зміцнення держави і процвітання українського народу»

Або ж після можливого обрізання повноважень СБУ, за вказівкою чергового Шарикова на посаді президента контроль «за законним присвоєнням багатств України» здійснюватиме новоутворена структура, яка обслуговуватиме тепер не східних, а західних господарів.

Тільки всім реформаторам з Ради не слід забувати історії: бували випадки, коли спецслужба переживала державу, але ніколи не було навпаки.
Читайте також:
Політика
У голови держави з Офісу пРеЗедента на вулиці Банковій немає нічого особистого. Просто бізнес, особистий і кривавий бізнес.
18 жовтня, 20:34
Війна
Побиття військових двічі за тиждень у різних містах України. До того — епідемія підпалів військових автівок.
15 вересня, 14:03
Опінії
Слуги олігархів із Банкової працюють на Кремль. В їхньому інструментарії безліч засобів для наближення нашої перемоги, а прокладають «мир».
07 липня, 08:48
Економіка
За період великої війни вітчизняний уряд, по суті, не зробив нічого для оптимізації державних витрат. А-ні-чо-гі-сі-нь-ко!
12 червня, 07:18
Опінії
Зе-влада вміло розкидається обіцянками та погрозами, а коли справа доходить до діла — «тихенько тікає у ліс». Україна цим блазням байдужа.
07 червня, 20:34
Опінії
Авгієві стайні вітчизняного політикуму занедбані всі роки відновленої незалежності. Влада має бути в українців, а не у проросійських хапуг.
03 березня, 20:57