Сербія планує вийти зі складу Ради Європи

25 березня, 14:54
Сербія планує вийти зі складу Ради Європи
Фото: Bloomberg

Президент Алєксандер Вучіч оголосив про намір залишити колективний орган, якщо туди офіційно впустять Косово. Белград провокує конфлікт.

Про це із сербської столиці повідомило впливове американське видання Bloomberg. З'ясувалося, уряд президента Вучіча розглядає реальну можливість виходу із Ради Європи через приєднання незалежної держави Косово.

Більшість із 46 членів Ради Європи визнали Косово за суверенну країну. Проте спроба Приштіни приєднатися до організації викликає суперечки, якими разом із Белградом користується на свій розсуд Москва, щоби зворохобити конфлікт на Балканах.

«Скажу відверто — для нас це неприйнятно. Ухвалення заявки Косово на вступ до Ради Європи de facto означало б виняток Сербії. Тому побачимо, чи залишиться Сербія у складі організації. Можливо, наші європейські колеги віддадуть перевагу тому, щоб у Раді Європи була саме Сербія, а не Косово», — заявив президент Вучіч, який ніяк не змириться із державним усамостійненням косоварів.

Окрім того, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що армія Косово отримала на озброєння безпілотник «Bayraktar TB2». Сусідня Албанія також купила комплекс із трьох БПЛА «Bayraktar».

Читайте також:
Опінії
Блеф кремлівського бункерного діда про застосування ядрьоної дубини розрахований на панікерів. При чому не лише зовнішній, а й внутрішніх.
21 листопада, 07:01
Війна
Головне управління глибоководних досліджень ворога (ГУГД) — мерзотна конторка, у принципі, як і вся РФ. Але це не скасовує загрози.
19 листопада, 06:08
Політика
Все почалося з огидної витівки єврейських фанатів футбольного клубу Маккабі з Тель-Авіва.
09 листопада, 15:05
Кримінал
У столичному регіоні Гельсинкі почастішали випадки зламування об'єктів критичної інфраструктури. Поліція звинувачує російську агентуру.
16 жовтня, 08:27
Політика
Україна не заслуговує на те, щоби проти неї використали найсмертоноснішу зброю. РФ має припинити шантаж і запропонувати компромісне рішення.
06 жовтня, 10:36
Політика
Москві важливо втримати Кишинів у своїй геополітичній орбіті. Євроатлантична інтеграція Молдови боляче б'є по неоімперських амбіціях РФ.
04 жовтня, 19:23