Сербія планує вийти зі складу Ради Європи

25 березня, 14:54
Сербія планує вийти зі складу Ради Європи
Фото: Bloomberg

Президент Алєксандер Вучіч оголосив про намір залишити колективний орган, якщо туди офіційно впустять Косово. Белград провокує конфлікт.

Про це із сербської столиці повідомило впливове американське видання Bloomberg. З'ясувалося, уряд президента Вучіча розглядає реальну можливість виходу із Ради Європи через приєднання незалежної держави Косово.

Більшість із 46 членів Ради Європи визнали Косово за суверенну країну. Проте спроба Приштіни приєднатися до організації викликає суперечки, якими разом із Белградом користується на свій розсуд Москва, щоби зворохобити конфлікт на Балканах.

«Скажу відверто — для нас це неприйнятно. Ухвалення заявки Косово на вступ до Ради Європи de facto означало б виняток Сербії. Тому побачимо, чи залишиться Сербія у складі організації. Можливо, наші європейські колеги віддадуть перевагу тому, щоб у Раді Європи була саме Сербія, а не Косово», — заявив президент Вучіч, який ніяк не змириться із державним усамостійненням косоварів.

Окрім того, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що армія Косово отримала на озброєння безпілотник «Bayraktar TB2». Сусідня Албанія також купила комплекс із трьох БПЛА «Bayraktar».

Читайте також:
Опінії
Цинічний цивілізований світ жаліє та співчуває вбивці, який всіляко намагається видати себе за жертву. Зло множиться і шириться планетою.
24 березня, 20:53
Світ
Башкан Ґаґаузії має тотальну електоральну підтримку в автономному регіоні. Також вона однопартієць «молдовського Мертвечука» Ілана Шора.
10 березня, 16:39
Політика
«Побачити путіна і померти!». Гасло, яким керуються очільники всіх проросійських сепаратистських утворень від Придністров'я до Абхазії.
07 березня, 21:41
Новини
У 2023 році військово-повітряні сили НАТО в Європі понад 300 разів піднімались у повітря для перехоплення російських військових літаків.
02 березня, 09:39
Політика
З Тирасполя та Москви навмисно ширять панічні заклики, пророкуючи приєднання бунтівного молдовського регіону до РФ. Криза відверто штучна.
25 лютого, 15:48
Опінії
Поляки так і не зрозуміли важливість України для існування Польщі. Якщо наша держава зникне, їхня згодом не проіснує і трьох місяців...
13 лютого, 20:31