Сеул не готовий палити всі мости із Москвою
На тлі посилення двосторонніх відносин КНДР і РФ південнокорейці «пильно стежать за ситуацією». А варто було б завдати удару у відповідь.
Отже, інформація про Південну Корею, яка не надихає на позитив... Поки що реакція Сеулу на вальс пітуна та Кімів відверто не вражає, будемо відвертими й чесними.
Стало відомо, що уряд Південної Кореї розширив списки експортного контролю на 243 види товарів. Тепер їх стане майже півтори тисячі.
Найбільшою проблемою для РФ у новому переліку є станки. Це не топ-діапазон станки, а проте на тисячах російських підприємств стоять корейські станки.
Детальний перелік експортного контролю ще не опублікований, але як завжди проблема не у самих станках на цьому етапі(бо тих станків у РФ уже вагон). А у витратних матеріалах для них — різаки, запчастини, мастило фірмове тощо.
Про це, поки що, ні пари з вуст. Ну, і найголовніше, що це експортний контроль, у випадку чого Сеул може і дозволити експорт.
Якщо ж росіяни доведуть, що станки не для військових потреб. Ну, і в Сеулі прямо майже кажуть про те, що підписані контракти скоріш за все будуть виконані, а контроль запрацює по факту у кінці липня.
Оперативність вражає, звісно. Отже, поки що Сеул бажає пройти по тоненькому: і зуби показати, і відносини з РФ особливо не руйнувати.
Тому не дуже віриться у пряме постачання зброї із Кореї до України. Вони й так допомагають постачаннями в інтересах країн ЄС, щоб європейцям легше було віддавати зброю нам і на більше поки що очікувати не варто.
Питання лише в тому, позбавився вже Сеул ілюзій відносно РФ чи ще вважає, що існують якісь дипломатичні кроки, щоби відтягнути путіна від Кімів? Відповідь на це, скоріш за все, буде залежати від того, чим саме розплатилася росія з Кімами.