Щоби не зникнути, народ-жертва мусить ставати нацією воїнів

Опінії
20.09.2022, 09:24
Щоби не зникнути, народ-жертва мусить ставати нацією воїнів
Фото: Facebook

Якщо у нас у країні з'явиться більше воїнів і менше потенційних жертв, то ізюмські та бучанські мученики померли не дарма.

Народний депутат України VIII скликання

Знайдене після звільнення Харківщини Ізюмське кладовище закатованих росіянами людей – не останнє відкриття такого роду. Буча – це стандартний спосіб вести війну для росіян, і ми ще багато такого знайдемо.

Коли було по-іншому? Яка має бути наша відповідь на Ізюм, Ірпінь, Бучу?..

Повторю: ми всі маємо стати воїнами. По-перше, здобути необхідну силу, для того, щоби протистояти ворогу, а відтак перестати бути жертвою.

Бути жертвою – це страшний злочин. Це просто робити маніяку, садисту найкращий для нього подарунок – себе, як об'єкт задоволення його схиблених пристрастей, а отже, це гірше, ніж просто самогубство.

По-друге, стати воїном – це міцно себе сплести з іншими, стати частиною української сили. Адже мирне життя розхолоджує людські стосунки, розштовхує спільноту по окремим, ізольованим хатам.

Виклики ж єднають, пресують розрізнений натовп у єдине ціле. Старих і молодих, багатших і бідних, городських і селян, примушують долати суперечки й відмінності.

Особисто я спеціально всі ці роки міг би багато сваритися і зневажати. Але, знаючи всередині про майбутню війну, завжди собі нагадував: ось ця людина недосконала, але варто промовчати, якщо вона така, що завтра піде зі мною в один окоп.

У цьому – справжня єдність. Згуртованість нашої нації.
Росіяни закопують в Ізюмі закатованих ними українців
Росіяни закопують в Ізюмі закатованих ними українців
Читайте також:
Війна
Наші полеглі Герої не хочуть, щоби ми сиділи та плакали. Вони хочуть, щоби ми перемогли та святкували перемогу разом, згадуючи їхній Чин.
24 вересня, 18:13
Блоги
У цих боях загинуло, на жаль, багато справжніх героїв та патріотів України
17 вересня, 10:09
Війна
Захід уперто не хоче зрозуміти й усвідомити: довоєнний світовий порядок змінився на завжди, і так, як було до 24.II.2022, – ніколи не буде.
14 вересня, 16:30
Війна
Попри всі спроби Москви знищити у зародку національно-визвольний рух поневолених і окупованих народів підпілля активізується.
12 вересня, 20:28
Політика
Після 24.II.2022 міжнародний рух за мир, особливо у Старому світі, постав перед викликом, який кинула всім нам ресурсна федерація московії.
08 вересня, 18:35
Історія
6.IX.1991 над містом Грозний замайорів ічкерійський стяг, а генерал авіації Джохар Дудаєв очолив визвольну боротьбу проти осатанілої Москви.
06 вересня, 18:35