Штрафи за шансон у маршрутах: стали відомими деталі законопроєкту

ПОЛІТИКА
13 лютого, 11:21
Штрафи за шансон у маршрутах: стали відомими деталі законопроєкту

Депутати переконані, що ухвалення законопроєкту дозволить захистити пасажирів від акустичного насильства.

На офіційному сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту №3049 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за вчинення акустичного насильства при наданні послуг з перевезення пасажирів».

Авторами законопроєкт є група депутатів від фракції «Голос»: Наталія Піпа, Олександра Устінова, Соломія Бобровська. 

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що його прийняття викликане необхідністю захистити пасажирів громадського транспорту від акустичного насильства – трансляції нав’язливих звуків проти волі слухача. Сюди віднесено фільми. музика, радіопрограми тощо.

Зазначається, що ця проблема гостро стоїть для пасажирів атобусів, коли вони змушені упродовж поїздки, іноді багатогодинної, слухати нав’язливі звуки. Депутати переконані, що така ситуація є неприйнятною та порушує природне право пасажирів на власний приватний простір, відпочинок та тишу.

Також протести проти акустичного насильства, суперечки про мову, жанр, зміст аудіовізуального продукту, що транслюється в салоні транспортного засобу, часто спричиняють конфлікти пасажирів із водіями чи між собою. Народні обранці переконані, що такий стан справ негативно впливає на дотримання прав людини, громадське здоров'я та безпеку на транспорті, а також спричиняє до виникнення в суспільстві соціальної напруги.

Що пропонується

Проєкт закону передбачає внесення змін до ст. 121-2  Кодексу України про адміністративні правопорушення, які впроваджують адміністративну відповідальність за вчинення акустичного насильства при наданні послуг з перевезення пасажирів.

Законопроєкт пропонує доповнити назву статті 121-2 такими словами "та відтворення аудіовізуального твору за наявності заперечень пасажира". Відмова виконати прохання пасажирів тягне покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Проєкт також містить доручення Кабінету міністрів України, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади їхні нормативно-правові акти у відповідність до цього законопроєкту.

Депутати переконані, що ухвалення законопроєкту дозволить захистити пасажирів від акустичного насильства та зробить користування послугами пасажирського транспорту в Україні більш комфортним і безпечним.

Впровадження законопроєкту також матиме опосередкований вплив на показники державного бюджету (може призвести до збільшення доходів залежно від виявлених правопорушень).

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Автори проєкту закону переконані, що він розвантажить суди.
13 липня, 12:39
Відповідний законопроєкт внесли представники фракції "Голос".
02 липня, 12:27
Проєкт закону прирівнює борги за комуналку до аліментних.
26 червня, 12:12
Законопроєкт запроваджує більш ліберальні норми для розмитнення авто.
24 червня, 12:35
Авторами проєкту закону є представники кількох різних фракцій.
18 червня, 12:24
За перешкоджання роботи представників ЗМІ пропонують карати в’язницею від 7 до 14 років.
16 червня, 12:34