Штрихи до майбутнього особливого статусу

ПОЛІТИКА
19.11.2019, 07:08

Штрихи до майбутнього особливого статусу

Нормандська зустріч, про яку так багато і врозбрід говорили зелені слуги з фракційного псевдомоноліту, учасники телевізійних ток-шоу і особисто шофер Тесли з Пристайком на піт-стопі, нарешті призначена на 9 грудня. Коли б той понеділок не став для України чорним.

Розв'язання задачі «квадратури нормандського круга», як і трисекції кута та подвоєння куба, з допомогою циркуля та лінійки неможливе в принципі, з чим погоджуються в експертному середовищі і блогерській підтанцьовці.

Мсьє Макрон тягне на себе ковдру новітнього миротворця, уявляючи, як після втюхання ОРДЛО Україні «жовті жилети» враз загоряться до нього непорочною французькою любов'ю, припинять палити Пежо/Рено на Єлисейських полях і пробачать йому податок на викид парникових газів. З-під паризької ковдри, даруйте, стирчать голі ноги абсолютної байдужості до долі головного суб'єкта перемовин – окупованої агресором України.

Фрау Меркель заскочена думкою – як би його ефектніше грюкнути дверима Бундесканцлерамту, щоб при цьому не розійшлися шви на трубі Північного потоку-2, й утішається причетністю до групи нормандських забудовників у ранзі проектантки. А епізодичні, інколи навіть демонстративно гнівливі «фе» з вуст канцлерки на адресу гера недопалка з часу започаткування формату були нічим іншим як даниною дипломатичному протоколу і гарно маскували неухильне просування інтересів німецького капіталу на терени російського Газпрому. Свідомо підставляємося під критичні ярлики опонентів і повторюємо банальне: навіть пілотне відключення РФ від системи SWIFT відразу б змусило отямитися членів кооперативу «Озеро». І бурятів з тракторами під Донецьком корова б язиком злизала.

Сам недопалок самовдоволено погладжує ботоксні щоки після недавнього макронового запевнення, що «клієнт доспів». Власне сама згода кремлівського «нормандця» на зустріч свідчить про капітуляцію зеленої дипломатії. А зважаючи на кадебістську підступність, з якою руссо недопалко здійснює міжнародну політику, клієнта мочать в сортирі, навіть коли клієнт виконав усі умови. Хіба що на догоду мсьє клієнта замочать в les toilettes, а на догоду фрау – у Wasserklosett'і. У будь-якому разі, нашим нужника не уникнути.

І що Зе у цій ситуації? Зелено-дипломатичне диво само не знає, чого воно хоче. Звісно, крім шаурми і розслабону у салоні Тесли, коли випадає хвилька пошепотітися «тихо, самому із собою». Адже й дилетантові не важко спрогнозувати, що українській делегації «на Парижі» доведеться реагувати не на одного кота в мішку, «партнери», матерям їхнім ковінька, подбають про несподіванки. А надто котяра на нехарактерне прізвисько Бліда Моль. Та коти – котами, але одне, принаймні, завдання пристайкам вже чітко окреслене: за всяку ціну, можливо й ціною суверенітету, забезпечити Зе можливість сфоткатися з лідируючими наразі (фрау Ангела невдовзі сходить з дистанції) крутьками на тлі Ейфелевої вежі. Кому що: Пшонці – римська тога і лаврушка на тім'я, Янеку – батон у шапці, Зе – 13 х 18 у кольорі.

Так, треба погоджуватися із застереженнями щодо необхідності таємниць у дипломатичному протоколі і не розкривати до часу деталі обох буцімто наявних у зелених стратегів планів А і Б щодо деокупації Донбасу. Тільки ж мова не про церемоніальний протокол, а про його наповнення сенсами. І приклад з давнім пактом Ріббентропа-Молотова надто красномовний, а онде й Трамп до імпічменту добазікався. Знайшов Доні з ким ділитися сокровенним про долю Байдена-молодшого. Лох, хоча вже й за 42.

Себто, увесь досвід спілкування притомного українства із блазнями при владі наводить на гіркі роздуми. Маніпулятивний арсенал з натяками, істериками, спонтанними викидами, фейками, поодинокими і невдалими спробами демонстрації здорового глузду впереміж зі свідомою брехнею щодо намірів розрулити Донбас і Крим «команда Кварталу» використала сповна і практично підготувала свій малограмотний малоросійський електорат до здачі інтересів держави укупі і її українським народом. Хтось може уявити, що повезе до Парижа наш дилетант-нестріляйко для задоволення імперських апетитів путіна? Не накаркати би, але як згадаєш, чим недавно шокувало світ інтерв'ю ляльковода у «New York Times»… А в отих, знаємо яких, колах заведено – те у пацана на язиці, що у пахана на думці.

До невеселих висновків спонукає і соціологія з потойбіччя. Убивчий, разючий, а багатьма й очікуваний «Тест на сумісність», опублікований у «Дзеркалі тижня» (https://dt.ua/internal/test-na-sumisnist-329032.html) не потребує ніяких підводок. Хіба що дозволимо собі одну характерну зі збереженням оригінальних синтаксису та морфології:

Kharkov Russia 09.11.2019 23:37 так называемая "украина" не стгана а просто коричневая чума на наших исконно русских землях которая будет уничтожена (https://www.obozrevatel.com/politics/lyubite-rossiyu-da-kto-zh-vam-ne-daet-tam-zhit.htm)

За що проголосує, навіть дистанційно, як пропонує пан Пристайко, отой ватяний, чужий Україні конгломерат совка і холодильника? А вибори в попередньо конституйованих Верховною Радою окремих районах Донецької і Луганської областей за присутності російських бандформувань – одна з основних вимог кремлівських реаніматорів братської кутузки.

Викладене нами у якості допустимого алармістське бачення можливих наслідків селфі трьох вождів, не рахуючи Зеленського, ми відносимо до жанру хорорної фентезі. Страшить лише те, що останніми часами у нас якраз маячня і збувається. 

Вадим Демиденко

Читайте також:
Найближчими днями петиція може зібрати необхідну кількість підписів.
вчора, 11:09
Трепак відповів Венедіктовій, що підстав для оголошення підозри немає.
вчора, 08:33
Керівник фракції «Слуги народу» фактично визнав, що влада довела країну до передсмертного стану.
вчора, 07:56
Зріст чоловіка на відео закладки вибухівки 170 см, а Антоненко вище на 10 сантиметрів – експерт.
03 квітня, 20:43
За інформацією СБУ, на цей момент у Луганську та Кадіївці померло 13 осіб з симптомами COVID-19.
03 квітня, 20:22
Фірма Степанової планує займатися діяльністю лікарняних закладів, а також роздрібною торгівлею медичними товарами.
03 квітня, 17:54