Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом

СВІТ
20.08.2023, 20:57
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом
Фото: Joia Magazine

Сумнозвісну "золоту лихоманку" заведено асоціювати виключно із Північною Америкою. Перш за все із Каліфорнією, Аляскою та Юконом...

Однак в американській культурі цей дорогоцінний метал грає величезну роль. Не дивно, що саме зóлоту присвятив свій мистецький проєкт перуанський фотограф Марко Ґарро.

«Золото, яке ми успадкували. Золото, про яке ми мріємо», – так лаконічно митець назвав незвичайне фотоесе, робота над яким зайняла кілька років. Пан Ґарро досліджував, як змінювалося ставлення до золота протягом історії: у доколоніальну епоху, у період іспанських завойовників та й у наші дні.

Для цього перуанський фотограф побував і в музеях, і в шахтах, об'їздив регіони своєї батьківщини посеред Андів, в яких досі видобувають метал. Іноді відвідини місць були законним, а іноді нелегальними.

«Скажу відверто, мне особисто цікавить золото як інструмент влади. Цей дорогоцінний метал, який зваблював людство століттями є тим фактора, що впливає на регіони золотовидобування, на довкілля та розвиток поселень», – прокоментував свій проєкт пан Ґарро.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що морська вода містить сліди стародавнього світу. Нове дослідження пов'язує зміни хімічного складу морської води з вулканічною активністю та кліматом.

Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_1
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_3
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_5
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_7
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_9
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_11
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_13
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_15
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_17
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_19
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_21
Читайте також:
Полтава
За доби совєцького режиму лише відчайдухи мали сміливість виступити проти диктату Москви. Вони торували шлях майбутнім борцям за волю.
04 червня, 08:18
Війна
Прифронтове і багатостраждальне місто Гуляйполе московити вщент розносять авіацією. Під ударами ворога — мости, будинки, дороги.
02 квітня, 12:37
Полтава
Волонтерська підтримка тилом фронтовиків — доказ, що українці — згуртована нація. Дарма, що держава самоусунулася від наближення перемоги.
21 березня, 21:54
Війна
Прямо зараз у Михайлівському Золотоверхому Соборі в останню дорогу провели українських захисників — Анастасію Мар'янчук і Дениса Дайнеко.
21 березня, 13:38
Життя
Організатори обрали лауреатів із понад 14 тисяч фотографій, присвячених флорі й фауні Об'єднаного королівства. Всього нагороджено 17 осіб.
18 березня, 19:17
Позиція
Прямо зараз у Києві триває церемонія прощання із вірним сином України, борцем за свободу Степаном Ільковичем Хмарою. Людей прийшло багато.
25 лютого, 10:24