Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом

СВІТ
20 серпня, 20:57
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом
Фото: Joia Magazine

Сумнозвісну "золоту лихоманку" заведено асоціювати виключно із Північною Америкою. Перш за все із Каліфорнією, Аляскою та Юконом...

Однак в американській культурі цей дорогоцінний метал грає величезну роль. Не дивно, що саме зóлоту присвятив свій мистецький проєкт перуанський фотограф Марко Ґарро.

«Золото, яке ми успадкували. Золото, про яке ми мріємо», – так лаконічно митець назвав незвичайне фотоесе, робота над яким зайняла кілька років. Пан Ґарро досліджував, як змінювалося ставлення до золота протягом історії: у доколоніальну епоху, у період іспанських завойовників та й у наші дні.

Для цього перуанський фотограф побував і в музеях, і в шахтах, об'їздив регіони своєї батьківщини посеред Андів, в яких досі видобувають метал. Іноді відвідини місць були законним, а іноді нелегальними.

«Скажу відверто, мне особисто цікавить золото як інструмент влади. Цей дорогоцінний метал, який зваблював людство століттями є тим фактора, що впливає на регіони золотовидобування, на довкілля та розвиток поселень», – прокоментував свій проєкт пан Ґарро.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що морська вода містить сліди стародавнього світу. Нове дослідження пов'язує зміни хімічного складу морської води з вулканічною активністю та кліматом.

Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_1
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_3
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_5
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_7
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_9
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_11
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_13
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_15
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_17
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_19
Золото інків: як у Перу полюють за дорогоцінним металом_21
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Запорізький напрямок уже 3 місяці як палає від невпинних боїв. Крові наших захисників там пролито немало, бо земля насичена мінами.
10 вересня, 19:26
Війна
Російський окупаційно-терористичний режим проводить етнічну селекцію у підконтрольних Москві містах українського Приазов'я.
09 вересня, 17:37
Війна
Серед безлічі іноземців, які після 24 лютого 2022 року свідомо стали на захист України до лав нашого війська, є і вихідці з Передньої Азії.
30 серпня, 20:07
Історія
У незайманій лісовій гущавині долини річки Вда поблизу села Стара Жека знайдено комплекс поховань войовничого давньоґерманського племені.
27 серпня, 16:09
Війна
Незламні захисники України цілодобово проходять через справжнісіньке пекло, яке на Заході намагаються свідомо не помічати.
22 серпня, 18:14
Історія
Невідомому неповнолітньому хлопчику навіть повісили замóк на ногу, аби він точно не вибрався і не почав кусати своїх жертв уночі.
17 серпня, 16:00