Штучний інтелект розшифрував обвуглений античний сувій із Геркуланума

СВІТ
17 серпня, 21:39
Штучний інтелект розшифрував обвуглений античний сувій із Геркуланума
Фото: The Guardian

2000-річна книга, присвячена правителям, які успадкували велику імперію по смерті Александра Македонського, нарешті відкрила свої таємниці.

Відповідне багатогалузеве і міждисциплінарне дослідження здійснили американські наукові з Університету Мічиґану, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Guardian".

З'ясувалося, що команда дослідників використали машинне навчання, щоби розрізнити слабке чорнило на свитку папірусу, датованого істориками кінцем IV століття до Різдва Христового.

Станом на сьогодні частина виявленого під час розкопів у стародавньому поселенні Геркуланум та сильно пошкодженого сувою вже прочитана завдяки залученню штучного інтелекту.

Науковці на чолі з професором Брентом Сілесом, комп'ютерним генієм з Університету Кентуккі, дешифрували написаний чорнилом текст на поверхневих і прихованих шарах античної книги.

«Нашій команді вдалося створити алгоритм машинного виявляння тонких відмінностей у структурі папірусу, зафіксованого рентгенівським промінням. Розшифрований текст містить імена македонських правителів та генералів, які успадкували імперію Александра Македонського. Методика дослідження професора Сілеса посприяла цьому приголомшливому відкриттю», – прокоментував заслужений професор класичних досліджень Університету Мічиґану пан Ричард Янко.

Знайдений у Геркуланумі сувій згадує македонських полководців Селевка, який став правити великою територією на Близькому Сході (колишньою Персією – прим. ред.), і Кассандр, який володарював у Греції.

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", американський лінгвіст, археолог і професор геології з Університету МакМастера пан Алан Дікін розкрив таємницю Святої Трійці.

Штучний інтелект розшифрував обвуглений античний сувій із Геркуланума_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Імунна система відіграє життєво важливу роль у зміні поведінки
14 вересня, 12:04
Життя
“Проектування та експериментальна перевірка прототипу вже ведуться”
14 вересня, 09:25
Життя
Що допомогло Тиранозавру Рексу та Брахіозавру стати гігантами ?
13 вересня, 12:23
Світ
Чим голосніше і важче баси, там краще працюють інсулінові клітини, які активують позитивно заряджені іони кальцію у нашому організмі.
06 вересня, 19:04
Життя
Влад Цепеш, який був господарем Валахії, ймовірно, харчувався тільки рослинами.
06 вересня, 13:12
Життя
Науковці не виключають, що на його дні можуть ховатися докази того, що Світовий потоп справді був.
19 серпня, 12:15