Штучний інтелект розшифрував обвуглений античний сувій із Геркуланума

СВІТ
17.08.2023, 21:39
Штучний інтелект розшифрував обвуглений античний сувій із Геркуланума
Фото: The Guardian

2000-річна книга, присвячена правителям, які успадкували велику імперію по смерті Александра Македонського, нарешті відкрила свої таємниці.

Відповідне багатогалузеве і міждисциплінарне дослідження здійснили американські наукові з Університету Мічиґану, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Guardian".

З'ясувалося, що команда дослідників використали машинне навчання, щоби розрізнити слабке чорнило на свитку папірусу, датованого істориками кінцем IV століття до Різдва Христового.

Станом на сьогодні частина виявленого під час розкопів у стародавньому поселенні Геркуланум та сильно пошкодженого сувою вже прочитана завдяки залученню штучного інтелекту.

Науковці на чолі з професором Брентом Сілесом, комп'ютерним генієм з Університету Кентуккі, дешифрували написаний чорнилом текст на поверхневих і прихованих шарах античної книги.

«Нашій команді вдалося створити алгоритм машинного виявляння тонких відмінностей у структурі папірусу, зафіксованого рентгенівським промінням. Розшифрований текст містить імена македонських правителів та генералів, які успадкували імперію Александра Македонського. Методика дослідження професора Сілеса посприяла цьому приголомшливому відкриттю», – прокоментував заслужений професор класичних досліджень Університету Мічиґану пан Ричард Янко.

Знайдений у Геркуланумі сувій згадує македонських полководців Селевка, який став правити великою територією на Близькому Сході (колишньою Персією – прим. ред.), і Кассандр, який володарював у Греції.

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", американський лінгвіст, археолог і професор геології з Університету МакМастера пан Алан Дікін розкрив таємницю Святої Трійці.

Штучний інтелект розшифрував обвуглений античний сувій із Геркуланума_1
Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14