ОПУ і МОН чхати на українську малечу Донбасу та Криму

ПОЛІТИКА
17.03.2023, 20:58
ОПУ і МОН чхати на українську малечу Донбасу та Криму
Фото: Google

Зе-влада не замислюється над тим, що буде після деокупації Півдня та Сходу. А дарма, бо там мешкає понад 1 мільйон змосковщених українців.

Рано чи пізно Україна поверне "старі" окуповані території. Чи ви задумувалися, що там нас зустрінуть майже мільйон дітей і підлітків, більшість з яких ніколи в житті не вчилися за українськими програмами і вже 9 років не читали жодної книги українською?

Що ж робити? Завезти туди свіжонадрукованих підручників українською означатиме зупинити освітній процес, навіть якщо вчителі негайно вдягнуть вишиванки.

Не знаємо, як на Донбасі, а у Криму і до 2014 року з 600 шкіл була лише одна україномовна і 6 двомовних. Їх, природно, вже не залишилося, як і уроків мови в решті закладів.

Про дорослих, очевидно, не йдеться. Але діти навряд чи прочитають україномовні підручники.

Літературу російською після 2014-го теж певно слід вилучити з обігу (а деякі книжки – випущені ще й до того). Але є чим її замінити в освітньому процесі?

Чи існує програма поступового переходу російськомовних шкіл на українську, план перепідготовки вчителів? Українські підручники російською мовою ще друкуються – хоча б на перші роки; чи буде як завжди – і ми подумаємо про це завтра?

Щоби не відповідати кожному з 10 оптимістів, які постійно покликаються на досвід українських дітей в Європі. Скажу, як є: там невелика кількість наших потрапляє у повне мовне занурення серед вчителів та однокласників, там є підручники і методики – те все, чого у нас тупо нема.

А ще наші діти прямо зацікавлені вивчати чужу мову. Тоді як на старих окупованих територіях можливий свідомий опір українізації – не забувайте про це.

Автор – Сергій Громенко, кандидат історчиних наук і громадський діяч

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Сухий сезон у регіоні, який символічно називають «легенями планети Земля», став довшим. Рівень опадів сягнув понад 100-річного антирекорду.
10.12.2023, 17:09
Світ
Влада Федеративної республіки Німеччини планують побудувати власний стартовий майданчик для запуску ракет у космос.
25.04.2023, 21:22
Світ
Він може знаходитися на орбіті протягом 5 діб та сідати на будь-яку злітно-посадкову смугу
24.01.2022, 14:12
Життя
Арабські країни впевнено відбирають пальму першості в європейців і американців у будівництві технологічної оази на планеті.
04.10.2021, 10:24
Життя
Журналісти «Останнього Бастіону» вирішили дізнатися, про що найбільше мріють мешканці Полтави.
31.01.2020, 17:15
Політика
Ще більша прозорість може завдавати нищівного удару по економіці України.
вчора, 18:25