Швейцарські науковці: біль – основна проблема жіночого здоров'я

07.12.2021, 11:44
Швейцарські науковці: біль – основна проблема жіночого здоров'я

Організація "Women's Brain Project" хоче допомогти розібратися у впливі статевих відмінностей на мозок і психічні захворювання.

На тлі зростання поінформованості про особливості здоров'я жінок і специфіку проблем, з якими вони стикаються, науковці та підприємці Швейцарії звертають увагу на загальну тенденцію нехтування вказаними проблемами. У тамтешньому суспільстві вже розгорнулася дискусія з приводу необхідності покращення діагностики та лікування жінок.

Представниці "Women's Brain Project" переконують, таким чином охорона здоров'я надолужує втрачене за останні десятиліття. Питання здоров'я жінок дедалі більше потрапляє у фокус суспільної уваги, і це стає стимулом для розвитку стартапів у галузі медицини та суміжних технологій.

Одне можна сказати напевно – досі інноваційних рішень у медичній царині було замало. Це стосується не тільки таких суто жіночих захворювань, як ендометріоз, а й основних людських недуг, наприклад, хвороб мозку, серця та кровоносних судин.

«У медицині під організмом людини за замовченням звикли розуміти виключно чоловіче тіло, а жіноче, відповідно, як би не вважалося нормою. На практиці надання медичних послуг жінкам з урахуванням усталених норм чоловічого організму загрожує серйозними наслідками. Наприклад, симптоми серцевого нападу у жінок залишаються поза увагою, їхні багаторічні скарги на болі ігноруються, а у ліків, що присутні на ринку, є маса побічних ефектів – саме для жінок. Але це суто статеві відмінності, не йдеться про соціальний конструкт ґендеру», – коментують ситуацію представниці "Women's Brain Project".

Далі вони стверджують, що запорукою ефективної та надійної системи охорони здоров'я має бути перевірена інформація. Сьогодні стає очевидним, що відомості, отримані під час досліджень і клінічних випробувань за винятковою або переважною участю чоловіків, або дані без розбивки за статевою приналежністю, – призводять до отримання спотвореної інформації для діагностики та лікування жінок.

«За результатами наших досліджень відомо, що це пов'язано зі статево-зумовленими відмінностями багатьох станів і захворювань за такими показниками, як рівень захворюваності, вік на момент початку конкретної хвороби, симптоматика, прогноз й ефективність лікування. Власне, наше завдання полягає в тому, щоби покласти край укоріненій практиці замовчування та ігнорування проблем охорони здоров'я жінок. Ми впевнені, що смирення перед болем, скажімо, під час менструації, якраз і сприяє тому, що жіночі захворювання найчастіше залишаються недолікованими», – переконують у "Women's Brain Project".

Водночас швейцарські науковці та підприємці закликали розрізняти поняття "стать" (біологічне) і "ґендер" (соціально-психічне), які намагаються зрівняти, а іноді – зовсім підмінити. На практиці це означає відмову від сучасного пропагандистського наративу глобалістів, в якому біологічні відмінності чоловіків і жінок нівелюються уявною фройдо-марксистською моделлю поведінки: тобто, коли хлопчик підліток, надивившися відповідної реклами, самовизначається дівчинкою, хоча позбавлений її анатомічних ознак.

«Коли йдеться про репродуктивну систему жінок, складається враження, що біль насправді є її неминучою складовою. У чоловіків така проблема цілком і повністю відсутня a priori. Натомість жінки протягом всього свого свідомого життя, починаючи з підліткового віку, завжди відчувають і співіснують з болем: менструальний біль, біль під час пологів, тазовий біль під час ендометріозу, біль під час гінекологічного огляду та болючість процедури ЕКЗ», – зазначили представниці "Women's Brain Project".

Аби хоч якось покращити ситуацію швейцарські медики взялися допомогти жіноцтву подолати вказану проблему. Так, зокрема, фармакологічна корпорація "Ava Women" випустила на ринок мультисенсорний браслет, що дозволяє жінкам визначати період максимальної фертильності під час сну, а також відстежує 5 різних параметрів визначення найбільш сприятливого періоду для овуляції.

Натомість компанія "Vibwife", використовуючи давно відомі методи надання невідкладної допомоги жінкам під час пологів, створила рухливий матрац, який полегшує стан у післяпологовий період. Оскільки дослідження цієї категорії населення майже відсутні, багато ліків використовуються не за призначенням.

«Труднощі справді є, тому що вагітні жінки та немовлята – це справді вразлива група. Ми дуже обмежені у своїх можливостях. Наприклад, у жінок із психічними розладами, які припинили застосування ліків під час вагітності, відзначається висока частота рецидивів. Хоча ми розуміємо, що на сьогодні не існує і загального стандарту по догляду за майбутніми матерями з психічним захворюванням в анамнезі», – зазначила співзасновниця фірми "Vibwife" фахова акушерка Анна фон Зіґенталер.

Як бачимо, швейцарські медики та небайдужі до долі свого суспільства бізнесмени прагнуть допомогти жінкам розв'язати нагальні проблеми з їхнім здоров'ям. Натомість в Україні спостерігається цілком протилежна ситуація, оскільки медична система, успадкована нами від СССР, фактично дихає на ладан, навіть попри так звану реформу.

Профільні науковці, котрі зводять кінці з кінцями, на правду виконують завдання чиновників МОН і МОЗ, а ті, своєю чергою, – відпрацьовують гроші глобалістів із впровадження в Україні чужинських практик (скажімо, повсюдна ЛҐБТ-пропаганда – прим. ред.). Тому охорона здоров'я, і не тільки жінок, що вимагає чималого фінансування для модернізації, у нашій країні узалежнюється від конкретних потреб та ініціатив західних спонсорів-партнерів.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", цього року вітчизняне профільне міністерство витрачає мільйони бюджетних коштів на збоченців, які мають сексуальні стосунки з дітьми.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Життя
Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.
29 серпня, 19:04
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25 серпня, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15 серпня, 13:33
Життя
Навіть 90-хвилинна зміна розкладу сну може спричинити зміни кишкових бактерій, підсилюючи ризики розвитку ожиріння та серцевих захворювань.
05 серпня, 09:23
Життя
Чи дійсно кров молодих людей здатна продовжувати життя та омолоджувати?
04 серпня, 11:27
Життя
Вчені виявили нові переваги кавуна для здоров’я
13 липня, 13:57