Сигаретні недопалки — найпоширеніше пластикове сміття

24.11.2020, 16:47

Часто люди викидують їх прямо на землю.

Так у ґрунт, а потім і в воду потрапляють нікотин, токсини, канцерогени та пестициди, що несуть величезну небезпеку для навколишнього середовища. Через це від сигаретних фільтрів страждає вся планета!

До середини XX століття про шкоду куріння практично не говорили. Сигарети випускалися без фільтра.

Все змінилося 1964 року, коли головний хірург США Лютер Террі виступив з доповіддю про взаємозв'язок куріння і раку легенів. Він заявив, що ймовірність захворювання на 1000% більше у курців.

З того моменту тютюнові компанії почали випускати сигарети з фільтром — спочатку азбестовим, потім і целюлозним. Це, на їхню думку, знижувало шкоду від куріння на організм людини.

Але це створило нову проблему. Ацетат целюлози із фільтрів розкладається більше ніж 10 років, а звірі та птахи плутають недопалки з їжею.

Найкраще розв'язання проблеми — це повна відмова від куріння. Але ми всі розуміємо, що це неможливо.

Для тих, хто не хоче кидати курити, є кілька простих порад: закручуйте сигарети самостійно, не використовуючи фільтр або використовуйте багаторазові фільтри, чи носіть з собою кишенькові попільнички.

Крім цього, держава повинна регулювати куріння в громадських місцях і встановлювати спеціальні урни для недопалків. А тютюнові компанії повинні почати застосовувати нові технології. Вже зараз деякі фірми говорять про використання фільтрів, які розкладаються.

Читайте також:
Політика
Носії зірок Давида на грудях переконані, що українська земля — їхня власність. А тому плюндрують її подібно до багатостраждальної Палестини.
20 березня, 08:29
Полтава
Отримуючи заробітну платню за вивезення відходів, співробітники Глобинського комунгоспу діють на свій розсуд. А саме, забруднюють довкілля.
30 січня, 14:38
Новини
Руйнування дамби на "АрселорМіттал Кривий Ріг" спричинило витік технічної води об'ємом майже 80 тисяч м³.
24.12.2021, 11:44
Новини
Комунальне підприємство "Первомайськводоканал" здійснило забруднення річки Південний Буг каналізаційними стоками.
17.12.2021, 13:42
Життя
З метою захисту від коронавірусу слід якомога менше використовувати одноразові маски, бо вони становлять небезпеку для довкілля.
10.12.2020, 11:26
Новини
Погодні умови сприятимуть зниження рівня шкідливих речовин у повітрі.
09.12.2020, 14:45