Ситуація в зоні АТО станом на ранок 27 листопада

УКРАЇНА
27.11.2014, 07:46
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 27 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 27 листопада за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

За минулу добу російсько-терористичні війська здійснили близько 50 обстрілів позицій українських військ. Зокрема:

- На Луганському напрямку - 17 обстрілів;

- На Донецькому напрямку - 12 обстрілів;

- На Дебальцевському напрямку - 10 обстрілів;

- На Первомайському напрямку - 9 обстрілів;

- У районі н.п.Гранітное - 2 обстрілу.

У районі н.п.Ясіноватая зафіксовано прибуття поповнення для формувань російсько-терористичних військ, провідних бої в районі н.п. Авдіївка та аеропорту в Донецьку. На даний момент поповнення складає близько 600 бойовиків - в основному з числа найманців з Росії, озброєних легкою стрілецькою зброєю. Йде процес формування підрозділів з прибулої живої сили.

З настанням холодів у ряді формувань «ДНР» фіксуються та набираються масовість випадки дезертирства, а також самовільного відступу підрозділів з «передової». Зокрема, найбільш масовий характер «самовільне залишення позицій» знайшло в бандформуваннях, що діють в районі н.п.Донецк, Горлівка, Тельманове, Новоазовськ. Керівництво «ДНР» вживає заходів до порятунку ситуації, погрожуючи жорстокою розправою за подібні випадки.

Триває перекидання артилерії противника на північ Луганської області. Зафіксовано прибуття в Кам'янобрідський район Луганська двох дивізіонів (24 гармати) ствольної артилерії. За попередніми даними, один з дивізіонів далі буде перекинуто в район н.п.Алчевск, другий - в район н.п.Станіца Луганська.

Представники російського командування ініціювали проведення розслідувань за фактами масового розкрадання місцевими бойовиками матеріально-технічних засобів, що надходять у вигляді «допомоги» з Росії. Зокрема, ряд розслідувань були розпочаті після випадку, коли кілька тонн дизельного палива були вивезені з території пункту постачання в н.п.Снежное і продані приватним особам. Подібні факти фіксуються практично по всіх базах і пунктах постачання на окупованій території Донбасу. Російське командування вимагає від керівництва «ДНР» і «ЛНР» вжити екстрених заходів для припинення масових розкрадань.

Розгортання і застосування додаткових артилерійських підрозділів південь від Донецька (район Докучаєвська і Оленівки) продемонструвало відсутність координації та взаємодії між формуваннями терористів і російськими військами. Зокрема, в ході ведення вогню по передовим підрозділам українських військ, пунктом управління та коригування ведення вогню бойовиків були неправильно ідентифіковані вогневі позиції одного з артдивізіон українських військ, за якими було відкрито вогонь на придушення і знищення. В результаті удару було завдано по своїх позиціях, один з підрозділів російсько-терористичних військ зазнало втрат.