Скорений Тибет як вітрина китайського комунізму ХХІ століття

СВІТ
31.10.2020, 15:14
Середмістя Лхаси — столиці окупованого Тибету
Середмістя Лхаси — столиці окупованого Тибету
Фото: Times of India

Влада КНР організувала показову поїздку для низки західних журналістів деякими містами окупованого Тибету.

Головна мета — сформувати потрібну для китайської комуністичної партії картинку, йдеться у розлогому матеріалі видання "Reuters".

Урядовці з Пекіну навмисно запросили тільки ті засоби масової інформації, які ставляться нейтрально до політики КНР, особливо після початку світової пандемії коронавірусу.

Водночас як стало відомо, на момент подорожі у журналістів була можливість поспілкуватися зі звичайними мешканцями Тибету.

Звісно, під пильним наглядом приставлених до них чиновників, які слідкували за тим, аби тибетці не сказали нічого зайвого і критичного про владу КНР.

«У нас склалося стійке враження, що Китай не стільки проповідує матеріальне, скільки насаджує своє духовне бачення майбутнього для Тибету. Особливо гострою є проблема релігії. У Пекіні вважають буддизм загрозою для своєї присутності тут», — коментують ситуацію у виданні "Reuters".

На думку західних журналістів, китайська влада домагається трансформації мислення та цінностей тибетців відповідно до чинної в країні комуністичної ідеології.

Тому буддійських ченців, які відкрито демонструють свою віру на вулицях через читання мантр, майже не зустріти у столиці регіону Лхасі чи інших містах.

«У мешканців Тибету досі зберігаються погані старі звички, головним чином через негативний вплив релігії. Ми не сприймаємо буддизм, оскільки він підкреслює важливість віри у потойбічний світ, а відтак послаблює бажання шукати щастя у теперішньому житті. Для нас важливо боротися з бідністю та безграмотністю, а не мислити про утопічні явища», — зазначив голова Тибетського автономного регіону Че Дгала.

На доказ своїх слів чиновники під час подорожі демонстрували журналістам реалізацію урядової програми боротьби з соціально-економічними лихами, які виникли у Тибеті після його окупації військами КНР у 1950 році.

Зокрема, у Лхасі за цей час збудовано кілька нових медичних закладів, шкіл і професійних училищ.

Китайська влада також заявляє про створення сприятливого бізнес-клімату в регіоні, шляхом залучення іноземних інвестицій, переважно з дружніх їй країн, як Монголія, В'єтнам і РФ.

Типове житло сучасного тибетця, за яким здійснюють нагляд правоохоронці КНР
Типове житло сучасного тибетця, за яким здійснюють нагляд правоохоронці КНР
Демонстрація сили армією КНР на вулицях Лхаси
Демонстрація сили армією КНР на вулицях Лхаси
Буддійський чернець і китайське військо у середмісті тибетської столиці
Буддійський чернець і китайське військо у середмісті тибетської столиці
вибір редакції
Читайте також:
Попри 8-річну кремлівську пропаганду на Росії великі державні та приватні корпорації намагаються оминати Кримський півострів.
17 листопада, 07:51
Лікарні окупованої російсько-терористичними військами частини Донецької області не встигають щеплювати населення від сказу.
15 листопада, 12:57
Влітку 1945 року на Курильські острови та Південний Сахалін вдерлися совєцькі війська, розпочавши тривалу окупацію.
11 листопада, 13:04
На цей момент захисник перебуває в катівнях так званого ІТТ Сімферополя.
26 жовтня, 15:45
Правозахисник оприлюднила відео, яке затримані опублікували вже з автобуса
25 жовтня, 17:26
Жителів окупованих територій намагаються уникати так званого призову.
19 жовтня, 14:45