Скорений Тибет як вітрина китайського комунізму ХХІ століття

СВІТ
31.10.2020, 15:14
Середмістя Лхаси — столиці окупованого Тибету
Середмістя Лхаси — столиці окупованого Тибету
Фото: Times of India

Влада КНР організувала показову поїздку для низки західних журналістів деякими містами окупованого Тибету.

Головна мета — сформувати потрібну для китайської комуністичної партії картинку, йдеться у розлогому матеріалі видання "Reuters".

Урядовці з Пекіну навмисно запросили тільки ті засоби масової інформації, які ставляться нейтрально до політики КНР, особливо після початку світової пандемії коронавірусу.

Водночас як стало відомо, на момент подорожі у журналістів була можливість поспілкуватися зі звичайними мешканцями Тибету.

Звісно, під пильним наглядом приставлених до них чиновників, які слідкували за тим, аби тибетці не сказали нічого зайвого і критичного про владу КНР.

«У нас склалося стійке враження, що Китай не стільки проповідує матеріальне, скільки насаджує своє духовне бачення майбутнього для Тибету. Особливо гострою є проблема релігії. У Пекіні вважають буддизм загрозою для своєї присутності тут», — коментують ситуацію у виданні "Reuters".

На думку західних журналістів, китайська влада домагається трансформації мислення та цінностей тибетців відповідно до чинної в країні комуністичної ідеології.

Тому буддійських ченців, які відкрито демонструють свою віру на вулицях через читання мантр, майже не зустріти у столиці регіону Лхасі чи інших містах.

«У мешканців Тибету досі зберігаються погані старі звички, головним чином через негативний вплив релігії. Ми не сприймаємо буддизм, оскільки він підкреслює важливість віри у потойбічний світ, а відтак послаблює бажання шукати щастя у теперішньому житті. Для нас важливо боротися з бідністю та безграмотністю, а не мислити про утопічні явища», — зазначив голова Тибетського автономного регіону Че Дгала.

На доказ своїх слів чиновники під час подорожі демонстрували журналістам реалізацію урядової програми боротьби з соціально-економічними лихами, які виникли у Тибеті після його окупації військами КНР у 1950 році.

Зокрема, у Лхасі за цей час збудовано кілька нових медичних закладів, шкіл і професійних училищ.

Китайська влада також заявляє про створення сприятливого бізнес-клімату в регіоні, шляхом залучення іноземних інвестицій, переважно з дружніх їй країн, як Монголія, В'єтнам і РФ.

Типове житло сучасного тибетця, за яким здійснюють нагляд правоохоронці КНР
Типове житло сучасного тибетця, за яким здійснюють нагляд правоохоронці КНР
Демонстрація сили армією КНР на вулицях Лхаси
Демонстрація сили армією КНР на вулицях Лхаси
Буддійський чернець і китайське військо у середмісті тибетської столиці
Буддійський чернець і китайське військо у середмісті тибетської столиці
вибір редакції
Читайте також:
Війна
До села Підгірне в окупованому росіянами Василівському районі завезли партію терористів із Луб'янки. Ворог посилює репресії проти українців.
11 жовтня, 08:29
Війна
Терористичний російський контингент перетворює малечу окупованої південної частини України на майбутню солдатню. Кремлю потрібна свіжа кров.
17 вересня, 21:40
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ суне надмірними силами на захід від зруйнованих Бахмута й Авдіївки. Ворог загрожує оточити оборонців.
15 вересня, 10:36
Світ
Скоєний нацистами у 1940-х роках злочин нині можна спостерігати на Святій Землі. Десятки тисяч цивільних осіб винищуються заради фанатизму.
02 вересня, 19:29
Опінії
Ворогу вдалося посилитися на Південному фронті. Головна причина — поява нової прямої залізничної гілки із Ростова-на-Дону до Мелітополя.
30 серпня, 13:47
Світ
Ізраїльські колоністи підпалили палестинське село на Західному березі річки Йордан. Щонайменше, одна людина загинула, ще десятки поранені.
18 серпня, 19:57