Словаччина першою в Європі отримає модернізований F-16

СВІТ
09.09.2023, 12:29
Словаччина першою в Європі отримає модернізований F-16

Цей літак уособлює міцне партнерство між компанією Lockheed Martin, Сполученими Штатами, Словаччиною та країнами-членами НАТО.

На заводі компанії Lockheed Martin у США представили перший винищувач F-16 Block 70 для Словаччини, яку на заході представляв міністр оборони Мартін Скленар.

Як пише "Останній Бастіон", про це повідомляє офіційний сайт компанії.

Словацька Республіка стане першою європейською країною, яка отримає модифіковану версію літака F-16 Block 70.

"Ці F-16 дозволять словацьким ВПС випереджати загрози в регіоні та брати участь у місіях союзників в Європі, НАТО та в усьому світі", – заявив віцепрезидент підрозділу винищувачів Lockheed Martin О. Джей Санчес.

Словаччина першою в Європі отримає модернізований F-16_1

Він додав, що цей літак уособлює міцне партнерство між компанією Lockheed Martin, Сполученими Штатами, Словаччиною та країнами-членами НАТО.

Раніше Словаччина передала Україні всі 13 винищувачів МіГ-29, які раніше уряд країни вирішив надати нашій державі для протистояння російському вторгненню.

Міноборони Словаччини раніше наголошувало, що безкоштовна передача Києву військової техніки відповідає зовнішньополітичним інтересам Братислави та загальним принципам міжнародного права.

Україна просить бойові літаки у партнерів практично від початку широкомасштабного російського вторгнення.

Польща та Словаччина тривалий час заявляли про можливість таких поставок, але не оголошували про них офіційно, очікуючи на узгодження ініціативи із західними союзниками.

Вашингтон заявляє, що постачання винищувачів – компетенція влади тієї чи іншої країни.


Варто зауважити, що 8 років війни Україна не спромоглася купити жодного винищувача. Під час війни здійснювалася лише часткова модернізація існуючих літаків.

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну Польща вирішила закупити у Південної Кореї до тисячі танків, понад 600 гаубиць та 48 винищувачів FA-50.

Країна закупить у Південній Кореї 48 легких винищувачів FA-50, перші 12 з яких повинні бути поставлені до Польщі в середині 2023 року.

Винищувачі буде сконфігуровано відповідно до вимог ВПС Польщі та оснащено системою розпізнавання НАТО "свій-чужий" (IFF NATO).

За словами речника Агентства озброєнь підполковника Кшиштофа Платека, вибір цього літака обумовлений "перш за все його доступністю та тим, що він може швидко замінити застарілу пострадянську техніку - Су-22 і МіГ-29", а в остаточній конфігурації з керованими ракетами і новою РЛС доповнить винищувачі F-16.

FA-50 - багатоцільовий літак, який може використовуватися для підвищення кваліфікації та як бойова машина, озброєний керованими та некерованими бомбами, ракетами "повітря-повітря" та гарматою.

Він був розроблений Korea Aerospace Industries у співпраці з Lockheed Martin - виробником F-16 і F-35.

Актор, який грає роль президента України, під час війни займався "великим крадівництвом", виділяючи мільярди з державного бюджету на "розпил" своїм друзям та "Слугам неукраїнського народу", наплювавши на обороноздатність воюючої країни.

Замість підтримки українського ОПК, "Слуги неукраїнського народу" підтримували корупційні схеми "Великого крадівництва" та "Великого руйнівництва".  Тепер ми змушені підтримувати Польський ОПК та просити у партнерів радянські винищувачі.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Війна
Літаків на усіх не вистарчить. Передача обіцяних винищувачів затягується.
11 березня, 11:06
Війна
Літаки будуть надані за умови, що Україна зможе їх захистити від ворожих атак.
11.10.2023, 17:08
Війна
США можуть підготувати пілотів, які володіють англійською мовою, за п'ять місяців
11.09.2023, 07:12
Війна
Швеція 16 червня внесла навчання українців на винищувачах Gripen у новий пакет допомоги Україні.
26.08.2023, 09:23
Війна
Надавати, чи не надавати Україні літаки F-16 – західні політики та аналітики понад рік не могли дати однозначної відповіді на це питання.
16.08.2023, 06:48
Світ
Наголошується, що процес передачі Україні сучасних літаків має бути "цілісним" і включати навчання як пілотів, так і техніків.
20.06.2023, 14:34