Словаків чекає знищення вільної преси

ПОЛІТИКА
13 травня, 20:38
Словаків чекає знищення вільної преси

Поціновувач російських газонафтодоларів із Братислави Роберт Фіцо вирішив запровадити у своїй країні путінізм. Це буде light version.

Їх попереджали, але вони не слухали, вірили популістам й голосували за них на дільницях. Це не про українців, а про словаків, на яких чекає черговий і передбачуваний етап в їхньому політичному житті — знищення вільної преси.

Пропутінська підстилка Фіцо вже оголосив, що почне із ліквідації суспільного мовника. Очолюваний ним уряд спочатку змінить назву з Радіо і телебачення Словаччини (RTVS) на Словацьке телебачення і радіо (STVR).

Потім ця структура має перестати бути «суспільною», натомість перетвориться на «державну установу». Місцеве законодавство передбачає, що після цього мовник передасть чинній владі повноваження із призначення свого генерального директора та ради директорів: з 9 членів ради 4 напряму призначаються міністром культури країни!

Банальне питання — «А навіщо це робити?» — має просту відповідь.

«Суспільне телебачення і радіо не змогли бути об'єктивними, оскільки вони перебували в конфлікті зі словацьким урядом. Це було порушенням основного права громадян Словаччини на об’єктивну інформацію», — особисто заявив Фіцо.

Логіка проста як двері: не погоджуєшся із владою, значить ти брешеш і неправий. Вже відомо, що чинний керівник RTVS Любош Мачай буде звільнений, а одним із кандидатів на його місце є Лукаш Мачала — друзяка теперішнього міністра культури.

Але навіть не це головне. Дурілка-кандидат є послідовним прихильником «теорій змов»; наприклад, він заперечує, що Земля кругла й обертається довкола Сонця (уявляєте!), пропагуючи це в етері того самого RTVS.

«Чи доведено, що Земля кругла? Я серйозно питаю, чи це обґрунтовано? Ви були в космосі? Вас там не було, мене теж не було, тож я не знаю», — сказав Лукаш Мачала під час програми «Reportéri».

Все це передбачувані наслідки обрання популістів, які керуються не інтересами власної країни, а знаходяться під контролем Кремля. Режим путіна вкладається у підтримку цих режимів.

У випадку із західними сусідами України, словацького в особі уряду Роберта Фіцо та угорського в особі уряду Віктора Орбана. РФ хоче бути маленьким КНР на європейському просторі.

Тим часом Пекін геть не цікавить характер влади, яка готова з ними співпрацювати, торгувати, запускати на свою територію їхні підприємства. Автократи, демократи, диктатори — та все одно, аби вірно служили.

Так і московити — їм все одно хто їх буде підтримувати, тим більше зараз, коли пристойні люди не те що руки не подадуть, а намагаються не дивитися в їх бік. Тож словакам побажаємо успіхів і революційного потенціалу.

Автор : Валерій Калниш
Читайте також:
Політика
Заокеанська філія державного утворення Ізраїль наслідує найгірші практики лівих диктатур. Свобода слова і права громадянина під загрозою.
10 травня, 08:20
Політика
Свобода слова і права людини виявились коштовною ширмою сіоністів. Їхнім опонентам затикають рота кулями, гумовими кийками, цензурою.
05 травня, 07:01
Світ
Науковцям за краще висловитися, доки стало занадто пізно. Цензура у всьому світі тільки посилюватиметься, процес не спинити.
05 квітня, 06:01
Світ
У безсиллі здолати правду про геноцид палестинців Ґази, ізраїльські сіоністи вдалися до типового кроку. Запроваджують тотальну цензуру.
02 квітня, 20:21
Позиція
Володимир Зеленський — «отаман без золотого запасу». Проте із шаленим потягом до рейтингів і оплесків лохторату...
24 січня, 19:55
Світ
Чим гучніше стає міжнародна підтримка Палестини, тим жорсткішим стає законодавство. Особливо у тих державах, які підтримують Ізраїль.
07 січня, 10:24