"Слуга неукраїнського народу" Трубіцин втік з України 13 травня

КРИМІНАЛ
30.05.2023, 07:35
"Слуга неукраїнського народу" Трубіцин втік з України 13 травня

САП збирається оголосити в розшук звинуваченого в корупції депутата Трубіцина

Спеціалізована антикорупційна прокуратура збирається оголосити в розшук депутата Київради Владислава Трубіцина.

Про це йдеться у відповіді САП на запит журналістки Цензор.НЕТ Тетяни Ніколаєнко.

Як зазначено у відповіді, обвинувачений у справі щодо одержання 1,39 млн грн неправомірної вигоди депутат Київської міськради не отримував від САП дозвіл для перетину державного кордону.

"Разом з тим, відповідно до інформації з Державної прикордонної служби України згадана у вашому запиті особа перетнула державний кордон 13.05.2023", - зазначили у САП.

Зважаючи на це, прокурором САП "найближчим часом у суді буде ініційоване питання щодо оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук".

Засідання у справі Трубіцина призначене на 30 травня. На попереднє засідання він не з’явився.

Трубіцина та ще пʼятьох його спільників звинувачують в організації корупційної схеми. За "щедрі пожертви", учасники кримінального провадження нібито надавали дозволи на розміщення мобільних точок торгівлі в семи районах Києва.

Загальний розмір хабарів у цій схемі склав понад 1,2 млн грн. На записах є фрагмент розмови поплічника Трубіцина, який каже, що той ходив звітувати про свої оборудки до заступника Офісу президента Олега Татарова.

Нагадаємо, 9 лютого 2022 року НАБУ викрило Владислава Трубіцина на отриманні більше 1 млн грн хабаря. Наразі Вищий антикорупційний суд України розглядає кримінальне провадження, за яким Трубіцин та ще кілька київських чиновників звинувачуються в отриманні неправомірної вигоди за надання підприємцю права розміщення точок сезонної пересувної торгівлі. 

Крім того, уже перебуваючи під слідством Трубіцин став фігурантом корупційного скандалу щодо можливого розкрадання грошей зібраних для допомоги ЗСУ.

Трубіцин провів 4 аукціони, на яких зібрав більше 14 млн грн, але ці гроші ЗСУ так і не отримали.

Трубіцин так і не відзвітувався, куди витратив зібрані кошти. Водночас точно відомо, що на рахунки благодійних організацій від імені яких проводилися аукціони, ці гроші так і не потрапили.

За словами журналіста Ярослава Бондаренка, окрім того, що гроші від продажу лотів так і не пішли на допомогу ЗСУ, сама схема проведення аукціонів була шахрайською.

"На аукціоні виставлявся антикваріат низької якості, який нікому не потрібний і роками не продається. При цьому, ті хто його передавав отримували частково грошову компенсацію за рахунок грошей отриманих з цього ж аукціону. Підтвердження справжності антикваріату і того що товар раніше не було вкрадено, ясна річ, теж ніхто не вимагав. Бо Трубіцин завжди наголошував що всі зібрані кошти йдуть на ЗСУ. Хто покупець? Шахрайська схема відбувалась навколо покупців з фінансовими можливостями", – розповідає Бондаренко.

Бондаренко також зазначає, що третина гостей на кожному аукціоні були підставні люди, які брали участь у торгах для підвищення вартості лотів.

Як зазначає Бондаренко, Трубіцин тісно пов’язаний з заступником Єрмака Олегом Татаровим.

Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00