«Слуги народу» пропонують довічно ув'язнити Зеленського

ПОЛІТИКА
26 березня, 09:08
«Слуги народу» пропонують довічно ув'язнити Зеленського

Депутати Безугла і Третьякова пропонують карати довічним ув’язненням з конфіскацією за привласнення державних функцій

Депутатки від «Слуги народу» Галина Третьякова та Мар’яна Безугла внесли законопроєкт про довічне позбавлення волі за привласнення державних функцій, зокрема представлення України на міжнародних заходах, перед уповноваженими особами іноземних держав, міжнародних організацій, у тому числі за допомогою листування, телефонних розмов без надання на те повноважень та погоджень.

Відповідний законопроєкт 11104 про внесення змін до Кримінального кодексу зареєстрували у Верховній Раді народні депутатки від фракції «Слуга народу» Галина Третьякова та Мар’яна Безугла.

Як зазначають авторки, цей законопроєкт є складовою законопроєкту «Про спеціальні місії України» 11103, який розроблено з метою захисту інтересів України, шляхом консолідації і єдності представників України у питаннях зовнішньої діяльності, та має розглядатися одночасно з ним.

Прийняття змін до КК зумовлене захистом національних інтересів та безпеки України в цілому. Адже, на думку авторок, іноді громадяни України вчиняють дії, направлені на отримання власних привілеїв за рахунок державних інтересів, шляхом привласнення державних функцій. І ці дії шкодять суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності України, а також економічній та інформаційній безпеці України.

Привласнення непритаманних державних функцій є злочином проти основ національної безпеки України і потребує, на думку депутаток, забезпечення максимального та справедливого покарання. Отже, пропонується доповнити Кримінальний кодекс нормою щодо криміналізації представлення інтересів України неуповноваженими на те особами.

Привласнення громадянином України державних функцій, зокрема представлення України на міжнародних заходах, перед уповноваженими особами чи агентами іноземних держав, а також представниками міжнародних організацій, у тому числі за допомогою листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, інших форм спілкування без надання на те повноважень та погоджень у визначеному законом порядку — караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

«Слуги народу» пропонують довічно ув'язнити Зеленського_1

Очільниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук відреагувала: на таку пропозицію нардепок:

«Спочатку віддячили волонтерам за «привласнення державних функцій» та затикання дірок, де уповноважені органи не давали ради, і запровадили безумне регулювання волонтерської роботи.

Потім ввели державний контроль за громадськими організаціями, які займаються реформами на національному та місцевому рівнях, і ухвалили закон про лобіювання, який в країнах ЄС побудований як механізм прозорості, а не контролю.

А тепер на черзі люди, які адвокатують інтереси країни та захист людей на міжнародній арені «без повноважень та погоджень».

«Як же дістала ця імітація роботи та постійні палки в колеса, коли на кону, і то без перебільшення, наше виживання».

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що як заявив ексспікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, повноваження діючого президента України Володимира Зеленського завершуються навесні 2024 року, після чого його повноваження переходять спікеру парламенту.

Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».

І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.
Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Тінь радників Єрмака. Хто керує Укрінформом
11:45
Політика
Демонструючи готовність опонувати не ворогу, а громадянам власної країни.
09:05
Політика
Михайло Подоляк заявив, що хотів би, щоб нахилянт від ухилянтів Зеленський пішов на другий президентський термін.
23 травня, 15:07
Позиція
Напередодні його єдиновірець Нетаньяху пригрозив прокуророві МКС Каріму Хану розправою.
23 травня, 09:00
Війна
Запоріжжя, Суми та Київ: що з цим робити?
17 травня, 11:35
Політика
Правозахисники закликали ВРУ не приймати законопроєкт про обмеження доступу до судових рішень
16 травня, 18:33