Сьогодні Біловезькій угоді 30 років: В МЗС нагадали про припинення існування СРСР і здобуття свободи

ПОЛІТИКА
08.12.2021, 15:00
Сьогодні Біловезькій угоді 30 років: В МЗС нагадали про припинення існування СРСР і здобуття свободи
Фото: Вікіпедія

“Країни, які були суверенними до силового захоплення Кремлем, повернулися на свої природні траєкторії історичного розвитку”.

Для мільйонів українців та інших народів регіону розпад Радянського союзу не був «найбільшою геополітичною катастрофою ХХ сторіччя».

Він був звільненням і здобуттям довгоочікуваної свободи.

Заяву з таким текстом оприлюднило сьогодні, 8 грудня, українське МЗС, яке відзначило, що Біловезькій угоді про припинення існування СРСР — 30 років.

“Країни, які були суверенними до силового захоплення Кремлем, повернулися на свої природні траєкторії історичного розвитку. Сьогодні Україна продовжує розвиватися як європейська держава” — наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, Білове́зька уго́да — документ, підписаний 8 грудня 1991 року Президентом України Леонідом Кравчуком, Президентом Росії Борисом Єльциним та Головою Верховної Ради Республіки Білорусь Станіславом Шушкевичем у Біловезькій Пущі поблизу Берестя (Білорусь), яким констатовано припинення існування Союзу РСР і створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Окрема угода була укладена щодо здійснення єдиного контролю над наявною в державах ядерною зброєю.

У лютому 2013 виконавчий комітет СНД, де за правилами мала зберігатися Біловезька угода, повідомив, що має лише її копію.

Восени того ж року глава Державної архівної служби Ольга Гінзбург заявила, що жодна з країн-підписантів не володіє оригіналом угоди.

Угода складається із преамбули та 14 статей.

У преамбулі сторони, зокрема констатували, що СРСР як суб'єкт міжнародного права та геополітична реальність припиняє своє існування.

Читайте також:
Політика
Лемик вбив представника консульства СРСР в помсту за Голодомор, а загинув від рук гестапо на Полтавщині.
04 квітня, 09:06
Історія
Його геній скристалізував те, що було сутнісним в історії, сучасності і в мріях народу.
09 березня, 07:25
Опінії
Ввечері 23 лютого 1918 року у місті Пярну Комітет порятунку Естонії видав Декларацію незалежності. З попелу війни постала вільна республіка.
23 лютого, 20:23
Опінії
Проти ночі 3 лютого 1929 року на зібранні у Відні українські націоналісти ухвалили статут нової об'єднавчої організації. Так постала ОУН.
03 лютого, 10:25
Світ
30 січня 1703 року здійснено спланований напад на маєток лорда Кіри Йошінаку. Він був придворним чиновником у сьоґуна Токуґави Цунайоші.
30 січня, 19:19
Історія
Що означає ця дата у нашій історії та чому ми пам’ятаємо її? Відповідь очевидна: бо ми шануємо борців за волю України!
22 січня, 13:34