Сьогодні Біловезькій угоді 30 років: В МЗС нагадали про припинення існування СРСР і здобуття свободи

ПОЛІТИКА
08.12.2021, 15:00
Сьогодні Біловезькій угоді 30 років: В МЗС нагадали про припинення існування СРСР і здобуття свободи
Фото: Вікіпедія

“Країни, які були суверенними до силового захоплення Кремлем, повернулися на свої природні траєкторії історичного розвитку”.

Для мільйонів українців та інших народів регіону розпад Радянського союзу не був «найбільшою геополітичною катастрофою ХХ сторіччя».

Він був звільненням і здобуттям довгоочікуваної свободи.

Заяву з таким текстом оприлюднило сьогодні, 8 грудня, українське МЗС, яке відзначило, що Біловезькій угоді про припинення існування СРСР — 30 років.

“Країни, які були суверенними до силового захоплення Кремлем, повернулися на свої природні траєкторії історичного розвитку. Сьогодні Україна продовжує розвиватися як європейська держава” — наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, Білове́зька уго́да — документ, підписаний 8 грудня 1991 року Президентом України Леонідом Кравчуком, Президентом Росії Борисом Єльциним та Головою Верховної Ради Республіки Білорусь Станіславом Шушкевичем у Біловезькій Пущі поблизу Берестя (Білорусь), яким констатовано припинення існування Союзу РСР і створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Окрема угода була укладена щодо здійснення єдиного контролю над наявною в державах ядерною зброєю.

У лютому 2013 виконавчий комітет СНД, де за правилами мала зберігатися Біловезька угода, повідомив, що має лише її копію.

Восени того ж року глава Державної архівної служби Ольга Гінзбург заявила, що жодна з країн-підписантів не володіє оригіналом угоди.

Угода складається із преамбули та 14 статей.

У преамбулі сторони, зокрема констатували, що СРСР як суб'єкт міжнародного права та геополітична реальність припиняє своє існування.

Читайте також:
Історія
Вранці 9 серпня 1945 року американські літаки скинули атомну бомбу "Fat Man" на японське місто Наґасакі.
09 серпня, 17:01
Війна
Вірні сини України, які щоночі віддають себе службі заради мирного неба над нашою Батьківщиною, дякуємо вам за Чин!
29 липня, 17:01
Історія
Акт Відновлення Української Держави – це один із етапів боротьби українців за власну державність у розпалі Другої світової війни.
30 червня, 18:12
Війна
2014 року у ніч проти 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак Іл-76.
14 червня, 20:34
Історія
У Фінляндії його і по нині називають Patronus Patriae. Причина того зрозуміла – кілька перемог над окупантами та колаборантами.
04 червня, 18:18
Війна
Легендарному військовому формуванню – батальйону спеціального призначення "Донбас" – уже 8 років, упродовж яких він не полишає фронт.
29 травня, 21:56