30 вересня 1944 р. відбувся один з найбільших боїв УПА з більшовиками

ІСТОРІЯ
30.09.2023, 14:33
Сотня «Сіроманці». На передньому плані Дмитро «Яструб» Карпенко
Сотня «Сіроманці». На передньому плані Дмитро «Яструб» Карпенко

За даними УПА, в бою чекісти втратили понад 200 вбитими і невідому кількість пораненими

30 вересня 1944 р. відбувся бій під селом Уневом Перемишлянського району на Львівщині.

Проти куреня УПА «Сіроманці», яким командував «Яструб» (Дмитро Карпенко), виступило понад тисячу більшовицького війська, здебільшого карателі НКВС, що від 9 до 23 години при підтримці гармат, мінометів, танків провели на розташування повстанців 22 безуспішних наступи.

Увечері повстанці непомітно вийшли з оточеного лісу, не натрапивши на жодну ворожу заставу. Більшовики, не знаючи цього, другого дня наступали на ліс з кількох сторін і почали бій між собою. Остаточно по кількагодинному бою порозумілись і, згубивши повстанський слід, маючи великі втрати, вернулись у Перемишляни.

За даними УПА, в унівському бою чекісти втратили понад 200 вбитими і невідому кількість пораненими. Таку цифру втрат можна вважати досить точною, оскільки наступаючі завжди зазнають більших втрат.

Самі ж повстанці рапортували про 17 вбитих, яких поховали в унівському лісі (у спогадах Богдана Допіри 19 вбитих). Якщо вірити даним НКВС, у повстанців мала б загинути ціла сотня, що означало б розгром куреня «Сіроманці». Однак завдяки майстерному володінню видами та способами ведення бою, курінь завершив бої переможно.

Тільки завдяки великому бойовому досвіду та винахідливості, а не шаблонним діям, як цього і вимагає теорія партизанської війни, повстанці куреня «Сіроманці» успішно воювали не один рік.

Читайте також:
Історія
Табори ГУЛАГу були розкидані всією країною. Підпорядковувалися вони лише Москві.
10 липня, 11:37
Історія
Письменника назвали «буржуазним націоналістом» та «продажним бандерівцем», а вірш деякий час ніде не друкували.
02 липня, 09:05
Війна
2014 року у ніч проти 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак. Це був український Іл-76.
14 червня, 12:00
Історія
15 травня українці вшановують пам'ять жертв політичних репресій. Невинно убієнних червоними окупантами зі Сходу...
18 травня, 10:46
Історія
Після акції «Вісла» Осип Хома («ВІЛЛІ») восени 1947 р. із рейдовою повстанською групою перейшов у американську зону Німеччини.
30 квітня, 09:33