30 вересня 1944 р. відбувся один з найбільших боїв УПА з більшовиками

ІСТОРІЯ
30 вересня, 14:33
Сотня «Сіроманці». На передньому плані Дмитро «Яструб» Карпенко
Сотня «Сіроманці». На передньому плані Дмитро «Яструб» Карпенко

За даними УПА, в бою чекісти втратили понад 200 вбитими і невідому кількість пораненими

30 вересня 1944 р. відбувся бій під селом Уневом Перемишлянського району на Львівщині.

Проти куреня УПА «Сіроманці», яким командував «Яструб» (Дмитро Карпенко), виступило понад тисячу більшовицького війська, здебільшого карателі НКВС, що від 9 до 23 години при підтримці гармат, мінометів, танків провели на розташування повстанців 22 безуспішних наступи.

Увечері повстанці непомітно вийшли з оточеного лісу, не натрапивши на жодну ворожу заставу. Більшовики, не знаючи цього, другого дня наступали на ліс з кількох сторін і почали бій між собою. Остаточно по кількагодинному бою порозумілись і, згубивши повстанський слід, маючи великі втрати, вернулись у Перемишляни.

За даними УПА, в унівському бою чекісти втратили понад 200 вбитими і невідому кількість пораненими. Таку цифру втрат можна вважати досить точною, оскільки наступаючі завжди зазнають більших втрат.

Самі ж повстанці рапортували про 17 вбитих, яких поховали в унівському лісі (у спогадах Богдана Допіри 19 вбитих). Якщо вірити даним НКВС, у повстанців мала б загинути ціла сотня, що означало б розгром куреня «Сіроманці». Однак завдяки майстерному володінню видами та способами ведення бою, курінь завершив бої переможно.

Тільки завдяки великому бойовому досвіду та винахідливості, а не шаблонним діям, як цього і вимагає теорія партизанської війни, повстанці куреня «Сіроманці» успішно воювали не один рік.

Читайте також:
Історія
Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї
05 грудня, 16:37
Історія
Після проголошення самостійності Карпатської України Карпатська Січ стала її національною армією.
04 грудня, 11:41
Історія
Він обґрунтував необхідність утворення української держави на основі аналізу геополітичної ситуації у світі в часи Першої світової війни.
03 грудня, 13:30
Історія
Горська була однією з тих, хто відкрив місця поховання розстріляних катами московського окупаційного режиму у Биківні під Києвом.
28 листопада, 08:20
Історія
Ці переговори «вразили світ» і стали «відправною точкою всіх наступних зустрічей з ядерного роззброєння».
25 листопада, 18:20