Солом’янський суд зобов’язали розглянути скаргу ЦПК на закриття «справи рюкзаків»

ПОЛТАВА
17.09.2018, 14:57
Солом’янський суд зобов’язали розглянути скаргу ЦПК на закриття «справи рюкзаків»

Апеляційний суд міста Києва 17 вересня задовольнив апеляцію Центру протидії корупції на відмову Солом’янського суду розглянути скаргу ЦПК на рішення Спеціалізовної антикорупційної прокуратури про закриття «справи рюкзаків».

Раніше ЦПК подав до Солом’янського суду скаргу на рішення прокурора САП закрити ту частину «справи рюкзаків», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар.

«Якщо постанова САП про закриття справи буде скасована, то слідчі дії по цих двох фігурантах (Олександру Авакову та Сергієві Чеботарю — ред.) повинні будуть продовжуватися», — пояснює членкиня правління ЦПК, юристка Олена Щербан.

22 серпня суддя Солом’янського суду Вадим Сенін відмовив ЦПК у розгляді скарги на тій підставі, що скарга не підсудна цьому суду. Антикорупціонери назвали це рішення незаконним.

«Суддя Сенін діяв упереджено, ухвалюючи рішення про відмову у розгляді скарги ЦПК. Адже раніше він вже розглядав та вирішував скарги на рішення чи дії прокурорів САП», — зазначив юрист Центру протидії корупції Віталій Цокур.

11 вересня власника фірми, яка займалася пошиттям рюкзаків, засудили до 5 років умовно. Він взяв на себе повну провину, уклав угоду зі слідством та зобов’язався відшкодувати майже 5 мільйонів гривень збитків.

12 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила так звану справу «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар. Рішення про закриття справи ухвалив процесуальний керівник у цьому провадженні Василь Кричун.

Постанова суду закриває справу, знімає всі запобіжні заходи та повертає всі арештовані раніше речі.

Наступного дня НАБУ оскаржило закриття справи «рюкзаків Авакова».

САП мала упродовж трьох днів надати відповідь, проте цього не відбулось. У Центрі протидії корупції заявили, що таким чином САП затягує справу: «Очевидно, що розгляд скарги НАБУ свідомо затягується, щоб дочекатися поки справа перейде до суду стосовно третього фігуранта і тоді вже притягнути до відповідальності Авакова та Чеботаря буде неможливо».

Також у ЦПК зазначили, що заява Антикорупційної прокуратури про те, що заступник Холодницького Максим Грищук не може розглядати звернення НАБУ щодо «справи рюкзаків» суперечить заяві генерального прокурора Юрія Луценка.

«Сам Юрій Луценко відписав, що це повноваження Холодницького і його замів. В такий собі футбол хлопці зіграли», — зазначив глава ЦПК Віталій Шабунін.

Нагадаємо, 31 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали сина глави МВС Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Їх підозрюють у причетності до розкрадання 14,5 мільйона гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії. Також детективи НАБУ провели обшуки в сина Авакова. У МВС назвали затримання сина Авакова політично вмотивованим. Сам Арсен Аваков заявив, що його син доведе свою невинуватість у суді.

1 листопада 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова під особисте зобов'язання та постановив надіти на нього електронний браслет.

У квітні цього року НАБУ відкрило матеріали «справи рюкзаків», у який фігурує син Авакова.

Читайте також:
У селищі Ланна провели плановий огляд місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що реконструюють у рамках "Великого будівництва".
вчора, 10:39
У Пирятині оголосили конкурс на найкращий будинок і благоустрій прилеглої до нього території, який триватиме до 1 вересня поточного року.
вчора, 08:53
На місце події прибула швидка допомога, однак врятувати чоловіка не вдалося.
02 липня, 15:20
У селі Селещина триває підготовка до планової капітальної реконструкції мостової переправи.
02 липня, 10:43
Мешканці села Засулля Лубенського району безвідповідально ставляться до водних ресурсів, тому існує загроза нестачі останніх.
02 липня, 09:18
Громадяни, які відбувають покарання у Державній установі "Центр пробації" в Полтавській області, сприяють сільському благоустрою.
01 липня, 12:56