SpaceX має намір вивести на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

СВІТ
17 вересня, 17:35
SpaceX має намір вивести на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

Це буде вже тринадцяте виведення на орбіту групи інтернет-супутників Starlink, з травня минулого року.

За повідомленням Interfax-Україна, важка ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX у четвер має стартувати на орбіту з черговою партією з 60 мінісупутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомляє спеціалізований сайт Spaceflight Now.

Запуск планується здійснити 17 вересня о 14:17 за часом Східного узбережжя США (о 21:17 за київським часом) зі стартового комплексу LC-39A на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида. Запасним днем для запуску є 18 вересня.

За даними метеопрогнозів, погодні умови на 60% сприяють проведенню запуску.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX повинен буде традиційно зробити керовану посадку на автоматичній плавучій платформі Just Read the Instructions, яка буде розташована в Атлантиці приблизно 633 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Tree і Ms. Chief в Атлантиці спробують "зловити" в надводні мережі або виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускатимуться на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.

Попередню партію з 60 супутників Starlink було запущено 3 вересня. Нинішнє орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 713 космічних апаратів. Наразі компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а надалі — з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. SpaceX повідомила, що вже у 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій, спрямована на реалізацію проєкту, оцінюється в $ 10 млрд.

Читайте також:
Користувачі мобільного додатку «Дія» зможуть потрапити до облдержадміністрації не пред’являючи паперові документи.
22 жовтня, 12:20
Технологія використовує моделі машинного навчання.
16 жовтня, 15:46
Тепер винахідники працюють над створенням дрона, який буде дезінфікувати приміщення.
07 жовтня, 15:19
Тепер клієнти, які отримують товар або гроші у відділенні можуть надати  електронні версії документів.
06 жовтня, 17:11
Щоб зменшити кількість пошкоджень, покривний шар дисплея міститиме шар самовідновлюваного матеріалу.
04 жовтня, 10:50
Провідна корпорація Фінляндії, що спеціалізується на комунікаційних й інформаційних технологіях, отримала велике замовлення.
01 жовтня, 12:01