Спадок Тріанону: Угорщина посилює співпрацю з усіма сусідами, крім України

ПОЛІТИКА
08 червня, 11:22
Спадок Тріанону: Угорщина посилює співпрацю з усіма сусідами, крім України
Фото: Hungary Today

Угорський прем'єр-міністр вітає зближення країн Центральної Європи на тлі пандемії коронавірусу, економічної кризи та міграційної хвилі.

Про це Віктор Орбан заявив 6 червня під час відзначення 100-річчя з дня підписання Тріанонської мирної угоди, яка позбавила Угорщину низки територій після Першої світової війни, передає видання "Bloomberg".

Очільник уряду послабив свою націоналістичну риторику лише до чотирьох сусідніх країн, які, на його думку, останнім часом демонструють відродження позитивного ставлення до збереження власної самобутності.

«Ми раді побудувати спільне майбутнє зі Словенією, Словаччиною, Хорватією та Сербією. Це ті країни, які пишаються самими собою як нації, що противляться будь-яким інтеграційним і асиміляційним заходам Брюсселя», — наголосив у своєму виступі з нагоди 100-річчя підписання Тріанонської угоди Віктор Орбан.

Крім того, прем'єр-міністр заявив про готовність країн так званої "Вишеградської четвірки" (Словаччини, Чехії, Польщі та Угорщини) стати альтернативою Європейському Союзу з метою ефективного відстоювання регіональних інтересів.

«Ми співпрацюємо з сусідами не тільки у галузі інфраструктури, але й військово-політичній сфері, разом готуючись до викликів сьогодення і майбутнього. Наша спільна історія дає право народам Центральної Європи відкрити нову еру співробітництва», — підкреслив Віктор Орбан.

Водночас голова угорського уряду природно забув назвати двох інших сусідів, з якими склалися напружені стосунки — Україну та Румунію.

Причиною тому є стала відмова влади цих країн закріпити у власному законодавстві так звані "недискримінаційні пункти" з метою надання певних привілеїв угорській національній меншині на Закарпатті та у кількох румунських регіонах.

Тому вже кілька років Угорщина блокує будь-які спроби України інтегруватися в НАТО, натякаючи на нагальну потребу розв'язати проблему своєю меншини, змусивши офіційний Київ піти на поступки, які неодмінно візьмуть на озброєння проросійські сили у східних регіонах з метою федералізувати унітарну країну на догоду Кремлю.

Мапа втрачених Угорщиною територій за Тріанонською угодою 1920 року
Мапа втрачених Угорщиною територій за Тріанонською угодою 1920 року
Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
50% опитаних вважають, що контроль за діяльністю новообраної місцевої влади повинен здійснюватися самими громадянами.
16:11
Документи кандидатів від партій подають представники місцевої партійної організації, кандидати-самовисуванці – самостійно.
14:19
«Комісія координує роботу 68 дільничних комісій, це більше тисячі людей, більшість з яких жінки».
вчора, 19:31
Щуром в оточенні Зеленського, ймовірно, є його син – Андрій Єрмак – керівник Офісу президента.
22 вересня, 17:15
За словами постійного представника України при ООН, в Організації знають про цю проблему, місія ООН з прав людини теж в курсі.
22 вересня, 13:26
Політичний проєкт відомого олігарха з Дніпра кличе мерців віддавати свої голоси "За майбутнє".
22 вересня, 13:09