Глухий кут «великодержавництва» на Балканах: угорці можуть отримати автономію у Румунії

СВІТ
30.04.2020, 11:15
Глухий кут «великодержавництва» на Балканах: угорці можуть отримати автономію у Румунії
Фото: Shutterstock

Мрії румунських націоналістів про "Велику Румунію" руйнуються на очах, адже в країні планують створити угорський самоврядний регіон.

Опозиційні сили на чолі з Соціал-демократичною партією вимагають від президента Клауса Йоганніса ветувати цей проєкт, що закладає основи для "Великої Угорщини", передає видання "Balkan Insight".

Своєю чергою, голова держави відкидає звинувачення у сприянні відособлення етнічних угорців у центральній частині країни, посилаючись на остаточне рішення, яке має ухвалити Сенат.

«Щоби там не казали соціал-демократи, але саме їхня фракція своєю мовчазною згодою допомогла Демократичному союзу угорців Румунії порушити питання про створення автономного регіону Секейська земля. І це у той час, поки наш уряд поборює пандемію коронавірусу», — заявив президент Клаус Йоганніс.

Румунська політична шахівниця наразі опинилася у стані шпагату, оскільки головні сили звинувачують один одного у реалізації плану угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана з метою надання етнічним угорцям самоврядного статусу у сусідній країні.

Слід зауважити, що подібну "національну карту" прагнуть розіграти й на території українського Закарпаття, де компактно проживає угорська меншина, що за слабкості чинної влади цілком може повторити долю так званої Секейської землі в Румунії.

Автор : Денис Ковальов
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Тіло колишнього міського голови Кремінної на Луганщині, українофоба та ексрегіонала Володимира Струка зарили у столичну землю.
21 червня, 17:01
Війна
Колишній член Партії Регіонів, а нині ґауляйтер Володимир Сальдо пообіцяв своїм кураторам приєднати Херсонську область до РФ.
19 травня, 19:23
Світ
Самозвана влада непідконтрольного грузинському уряду сепаратистського Цхінвальського регіону оголосила про намір увійти до складу росії.
14 травня, 08:17
Світ
Конституційна більшість Національних зборів автономної Республіки Сербської взялася нищити сталий мир у Боснії та Герцеговині.
12 лютого, 11:34
Новини
А куди дивилася спецслужба до 2014 року?
21 січня, 12:58