Спільник військкома Євгена Борисова втік за кордон

КРИМІНАЛ
03.08.2023, 13:16
Спільник військкома Євгена Борисова втік за кордон

Резонансна справа щодо незаконного збагачення та корупції вже колишнього військкома Одещини Євгена Борисова ще далека до свого завершення.

Після арешту корупціонера, Офіс генпрокурора відзвітував про серії обшуків у районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі й на Одещині. За даними слідства, посадовці налагодили схему видачі довідок про визнання чоловіків непридатними до військової служби за станом здоров’я. Послуга в середньому коштувала шість тисяч доларів.

Редакція 368.media  з’ясувала, що лише цим справа не обмежилася.

«Бойовий» товариш

Коло спільників Борисова в Одесі поки що невідомо громадянам. Журналісти дізналися принаймні про одну важливу людину, котра буда залучена до схеми.

Мова йде про колишнього керівника Київського районного військкомату В’ячеслава Кушнерова. Останній працював ще за часів скандального голови Одеського облвійськкомату Юрія Піскуна, котрого затримали на хабарі у 2015 році. Його справа досі ще у суді.

 В’ячеслав Кушнеров
В’ячеслав Кушнеров

Тоді керівник Київського райвійськкомату Кушнеров і сам потрапив у скандал через свої дорогоцінні автівки. Журналісти знайшли в нього Range Rover Vogue, Infinity FX37, BMW 7, Honda Accord на суму у 250 тис. доларів. Більшість авто було оформлено, як і звичайно, на родичів військкома.

Спільник військкома Євгена Борисова втік за кордон_3

Невдовзі після розголосу Кушнеров покинув посаду, оформивши собі фіктивну інвалідність. Однак від справ він не відійшов. Згідно з джерелами редакції 368.media, Кушнеров узяв на себе роль зі збору грошей з ухилянтів та вирішенні питань у військкоматах, де він мав потужні зв’язки. Він близький друг колишнього військкома області Євгена Борисова.

Полковник до обрання на посаду очолював Малиновський районний військкомат, тому більшість схем у 2022-2023 роках проходила саме через його ВЛК на Заньковецькій вулиці. До того ж там розташований й обласний військкомат, що полегшало моніторинг за корупційними схемами. Сам Кушнеров також обіймав посаду керівника Малиновського військкомату тривалий час.

Викриття на моряках

Схема Кушнерова працювала до середини 2023 року та закінчилася разом із скандалом довкола Борисова.

Викриттям корупції займалось одеське відділення Миколаївського управління ДБР. Кушнєров залучив до схеми двох співорганізаторів. Вони заробляли кошти, як посередники між ухилянтами та військкоматами. Частіше брали гроші від моряків, які мали йти у рейси.

Кримінальне провадження № 12022150000000302 відкрили за зловживання впливом. Двоє хабародавців діяли під контролем правоохоронних органів. За 6,5 тис. доларів жінка з-поміж організаторів супроводжувала моряка при проходженні військово-лікарської комісії та надавала подальші вказівки та поради щодо правильного спілкування з медичним персоналом та співробітниками військкомату з метою уникнення зайвих проблем.

Надалі за злочинною згодою з Кушнеровим та Борисовим здійснювалось оформлення військового квитка із зазначенням про непридатність військової служби. Матеріали щодо працівників військомату були виділені в окреме провадження, що і стало причиною невідкладного зникнення Кушнерова за кордон.

До речі спосіб перетину кордону колишнім офіцером також є підставою для окремого розслідування.

Далі зловмисники на чолі із Кушнеровим організували незаконне переправлення чоловіків через пункт пропуску «Старокозаче», шляхом надання порад, вказівок, наданням засобів, а також допомозі в отриманні оригіналів документів про непридатність до військової служби за станом здоров’я. Але, як ми зазначали,  Кушнеров, як тільки дізнався про проблеми в Борисова, вирішив втікти за кордон. Його спільників затримали.

У двох співорганізаторів при обшуку в будинку на Посмітного, 6 окрім документів, знайшли наркотичні засоби (кокаїн, метамфетамін, канабіс) які вказане угрупування збувало широкому колу осіб. На підставі чого троє осіб були повідомлені про підозру за ч. 3 ст. 332 КК.

Корупція у суді

Схема Борисова-Кушнерова не могла б ефективно працювати без прикриття з боку правоохоронців, спецпрокуратури та Міністерства оборони.

Не дивно, що син Борисова, котрий працює в СБУ повідомляв батьку про можливі проблеми через його корупційну діяльність.

Але, як виявилося, людей, котрі хочуть допомагати Борисову та його спільникам є навіть у судах. Ухвали щодо розслідування справи з видачі документів за гроші у військкоматах виносили суди з Миколаєва, бо одеські суди передавали інформацію злочинцям заздалегідь, що дозволяло почувати себе безкарними тривалий час.

Після завершення розслідування обидві справи чомусь передали безпосередньо до Приморського райсуду. Нібито там стався злочин. Справу №522/8452/23 віддали судді Вадиму Коваленку, а інший епізод №522/8452/23 — голові райсуду Сергію Кічмаренку.

Сергій Кічмаренко
Сергій Кічмаренко

Не зважаючи на авторозподіл справ, голова райсуду, користуючись владними повноваженнями, вирішив об’єднати справи всупереч закону.

Після надходження обвинувального акту до Приморського районного суду, вказані матеріали безпідставно були вилучені головою суду Кічмаренко за клопотанням захисників про об’єднання не зважаючи на відсутність правових підстав. Також було фігурантам змінено запобіжний захід на нічний домашній арешт, що свідчить про можливе сприяння з боку суду щодо продовження протиправної діяльності вказаного угрупування.

Цікавим є той факт, що фігурантів вказаної справи, окрім організації незаконного переправлення через державний кордон, обвинувачують у збережені наркотичних препаратів з метою збуту в особливо великих розмірах, за якою прямо передбачено обрання виняткового запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. Однак фігуранти вказаної справи знаходяться лише під домашнім арештом, що вочевидь свідчить про дуже лояльний підхід суду та свідоме сприяння в ухиленні від передбаченої законом відповідальності.

Згідно з нашими джерелами Кічмаренко тривалий час перебуває у дружніх стосунках із Євгенієм Борисовим, що свідчить про можливе сприяння в ухиленні від відповідальності корумпованим працівникам ТЦК.

Редакція буде відслідковувати даний процес та повідомлятиме про хід розгляду справи. Нагадаємо, що раніше в Одесі оголосили підозру керівнику апарату Суворовського райсуду Олександру Іщенку, котрий протиправно втручався в систему автоматизованого розподілу справ.

Наголошуємо, що це розслідування не є засобом тиску на суд та суддів, а лише ілюструє ситуацію, яка склалася довкола розгляду справи посіпак військкома Борисова, діяльність котрого обурила всіх українців.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
10 грудня, 17:26