Співробітників СБУ більше, ніж працівників спецслужб Великої Британії, Франції та Німеччини разом узятих

ПОЛТАВА
24.05.2018, 07:41

Найперше, Служба безпеки України повинна займатись контррозвідкою та антитерором, тож правоохоронний статус для неї є абсолютно зайвим. Тому й потрібно перебудовувати її, виходячи із цієї логіки. Окрім того, слід нарешті відмовитись від рудименту радянського КДБ, адже 30 тисяч співробітників нашої СБУ – більше, ніж кількість працівників у спецслужбах Великої Британії, Франції та Німеччини разом взятих. Таку думку на телеканалі ZIK висловив політичний аналітик Юрій Михальчишин.

Співробітників СБУ більше, ніж працівників спецслужб Великої Британії, Франції та Німеччини разом узятих_1

Він наголосив: законопроект про нацбезпеку є вкрай важливим, тож його ухвалення було б запізнілим, однак правильним кроком. «Та мені дивно, що поряд із цим законом у ВРчомусьне запропонували нові версії чи концепції законів про Службу безпеки України і про контррозвідувальну та оперативно-розшукову діяльність», – підкреслив Михальчишин. За його словами, «у всіх розвинених державах» служба безпеки займається найперше контррозвідкою та антитерором. Правоохоронний статус їй «абсолютно зайвий» та навіть «шкідливий».

«У наших реаліях йдеться про необхідність перебудови національної спецслужби з точки зору пріоритетів саме контррозвідувальної діяльності. Тобто вона не бореться зі злочинами чи розкриває їх – як оперативна діяльність чи досудове слідство, а попереджає та своєчасно ліквідовує загрози», – переконаний аналітик.Тому , на його думку, зараз нам потрібна не реформа, а реорганізація спецслужби.

Та все ж, на думку Михальчишина, у нас таки є «здорове оперативне ядро» – у департаментах контррозвідки чи захисту національної державності та навіть у деяких бойових підрозділах Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.«Якщо взяти за основу саме це здорове оперативне ядро тапочатирішучу реорганізацію та реанімацію, думаю, що ми можемо виходити на терміни створення адекватної спецслужби від зовнішніх загроз – від півроку до року часу», – вважає експерт.

Окрім тоговін наголосив: щодо понесення персональної відповідальності за усе, що останні чотири роки відбувається в державі – від анексії Криму до невдалих військових операцій – тут нова редакція закону про національну безпеку нічим не допоможе. Потрібно працювати над якісною зміною архітектури спецслужб та органів прокуратури.«Вони мають бути повністю незалежними та інституційно будуватися за тими зразками, за якими, наприлад, розбудовували ФБР. Ця спецслужба була справді незалежною, вона б не зупинилась навіть перед тим, щоб порушити справи проти найвищого американського генералітету чи найвищих посадових осіб – якби це було потрібно», – переконаний Михальчишин.

Тож він підкреслив: у вирішенні цього питання є лише один шлях – повне позбавлення спецслужб від політичного впливу. Мовляв, навіть зараз начальників територіальних органів СБУ призначають указами Президента.

Нагадаємо, 5 квітня народні депутати України підтримали у першому читанні президентський законопроект про нацбезпеку. За словами голови РНБО Олександра Турчинова, цей документ був опрацьований спільно із експертами НАТО та США. Сам же Президент Петро Порошенко переконаний: новий закон про нацбезпеку має бути спрямований на приведення українських стандартів у цій сфері у відповідність до стандартів національної безпеки Європейського Союзу.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
вчора, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Полтава
Депутати та чиновники на Полтавщині заходилися перекроювати громади під власні забаганки. На нагальні потреби воїнів і їхніх родин байдуже.
05 грудня, 06:01
Полтава
Захисник України був нащадком поселенців далекосхідного Примор'я, чия родина повернулася на землі предків у 1990-х. Він загинув торік у бою.
04 грудня, 14:53