Справа ОЗУ на Волинській митниці

КРИМІНАЛ
11 листопада, 08:17
Справа ОЗУ на Волинській митниці

ВАКС обрав запобіжний захід організатору злочинної схеми.

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк узяв під варту колишнього працівника Служби безпеки України Олександра Громика. Альтернатива – 80 млн грн застави.

Про це повідомляє пресслужба САП.

Слідство відводить йому роль організатора злочинної організації, яка займалася сірим і чорним імпортом техніки та одягу на Волинській митниці.

Громик створив і керував злочинною організацією з чотирьох осіб, яка займалася закупівлею за кордоном ноутбуків, телефонів, комп'ютерної техніки, одягу відомих виробників тощо і ввезенням товарів в Україну. Ці товари декларувалися на польському кордоні, а на українському – згадки про них в декларації не було. Отже, такі товари провозилися без митних платежів.

Також був й інший спосіб зловживань. На українському кордоні декларували дешеві товари, мито на яке було дуже низьке, а завозили вищевказану техніку, телефони, одяг і так далі.

Вказана злочинна організація була у змові зі службовими особами Волинської митниці. Митники забезпечували оформлення товарів без належного здійснення митних формальностей, складали підроблені акти про проведення митних оглядів, вносили до автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» неправдиву інформацію та умисно не вчиняли дій щодо припинення злочинної схеми.

Нагадаємо, що за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ викрили та припинили діяльність злочинної організації на Волинській митниці, члени якої забезпечували незаконну мінімізацію митних платежів у зоні діяльності митниці, чим завдали державі збитків на суму понад 475 млн гривень.

Читайте також:
Опінії
Верховна Рада України розглядає законопроєкт № 5420 щодо криміналізації контрабанди.
08 грудня, 18:04
Кримінал
Ексзаступнику Валерія Головка скасували підозру. НАБУ та САП не змогли знайти у діях Андрія Пісоцького складу злочину.
08 грудня, 15:55
Політика
Уряд звільнив з посади першого заступника голови Держспецзв'язку
06 грудня, 09:15
Політика
Журналісти знайшли зв’язки між радниками Єрмака і тендерами на відбудову
05 грудня, 09:26
Кримінал
Хабарник хотів нагріти руки на відбудові зруйнованих окупантами об'єктів.
01 грудня, 13:52
Кримінал
САП скерувала до суду обвинувальний акт у справі Коболєва про незаконні премії на 229 млн грн.
01 грудня, 08:05