Справу «діамантових прокурорів» визнали непідсудною антикорупційному суду

КРИМІНАЛ
01.12.2019, 10:27
Результати проведених у прокуратурі обшуків
Результати проведених у прокуратурі обшуків
Фото: Zaxid.net

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду повернула справу «діамантових прокурорів» Корнійця і Шапакіна до Голосіївського суду.

Про це повідомив «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу.

Рішення прийнято за клопотанням захисника одного з обвинувачених. У доводах йдеться, що справою займалися слідчі і прокурори Генеральної прокуратури, а не НАБУ.

На думку представників Апеляційної палати, справа непідсудна антикорупційному суду. Вирішуючи, куди направити справу, суд аналізував зміст обвинувального акту. А саме, що перша частина неправомірної вигоди в сумі 50 тис. доларів передавалась у Києві в районі Одеської площі, біля ТЦ «Магелан», а решта 100 тис. доларів по  вул. Фізкультури, 28 у Голосіївському районі Києва. Таким чином начебто з’явилися підстави для розгляду справи у Голосіївському суді.

У самому Голосіївському суді справа розглядалася з березня 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків обвинувачення, явку яких не вдавалося забезпечити.

У листопаді 2019 року, за клопотанням прокурорів ГПУ, справу передали у новостворений Вищий антикорупційний суд. Після повернення у Голосіївський суд її мають слухати іншим складом суду.

Згідно з матеріалами справи, у 2015 році громадянин Рак передав 150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Читайте також:
Ділки вдвічі завищили показники перевезених пільговиків у громадському транспорті.
17:42
Іспанські правоохоронці викрили діяльність злочинного угруповання, яке займалося підпільним виробництвом цигарок у містах Малага і Кордоба.
09:50
В одному з сіл Запорізького району внаслідок необережного поводження з боєприпасом загинуло двоє чоловіків.
09:05
На даний момент невідомо, чи було це вбивство, чи суїцид.
вчора, 20:20
Силовики затримали фігуранта справи Ігоря Павловського.
вчора, 17:17
Загинули батьки та двоє їх дітей 2001 та 2005 років народження.
вчора, 15:35