США перекинули есмінець із «томагавками» у зону досяжності до росії

СВІТ
08 лютого, 12:15
США перекинули есмінець із «томагавками» у зону досяжності до росії

USS Nitze став першим американським кораблем, який увійшов до чорноморського регіону з початку вторгнення московії в Україну

США перекинули озброєний майже сотнею крилатих ракет USS Nitze до входу в Чорне море на тлі повідомлень про підготовку нового російського наступу в Україні та погроз кремлівського бункерного щура владіміра путіна відповісти «не тільки бронетехнікою» на постачання Києву західних танків.

Пройти безпосередньо в Чорне море флоту США не дозволяє конвенція Монтре, згідно з якою під час бойових дій протоки Босфор та Дарданелли закриваються Туреччиною для військових кораблів, не приписаних до чорноморських портів.

Проте, перебуваючи поблизу Стамбула, USS Nitze здатний дотягнутися ракетами до Криму, Ростовської області та Краснодарського краю.

У радіусі ураження ракет Tomahawk, здатних знищувати цілі на відстані до 1300 км, знаходяться, наприклад, Крим (500 км), Сочі, де розташована резиденція путіна (600 км), а також Ростов-на-Дону (1100 км).

USS Nitze має 96 пускових установок для Tomahawk, які можуть бути оснащені як звичайною, так і термоядерною бойовою частиною.

Мета місії американського флоту в Середземноморському регіоні – «тісна робота з партнерами по НАТО», заявив контрадмірал Денніс Велес – командувач ударної групи, до якої входить USS Nitze. Він додав, що американські військові готові «стримувати» і за потреби «захистити» північноатлантичний альянс.

USS Nitze за американською класифікацією «destroyer», відноситься до однієї з найбільш вдалих військово-морських платформ, есмінців Arleigh Burke class. Такі кораблі неодноразово заходили до Одеси. З ракетного озброєння вони мають два блоки вертикального старту на 90 «Томагавків» та інших крилатих ракет, 2 пускових «Гарпун».

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Проєкт нового бюджету передбачає понад $9 мільярдів на нарощування військового потенціалу в Тихому океані
24 березня, 09:45
Світ
Для протистояння росії існує необхідність у більшій кількості військ та більшій кількості сил, які перебувають у стані готовності
19 березня, 10:55
Світ
Ця війна пошириться далеко за межі регіону і матиме руйнівні наслідки для всього світу
17 березня, 11:15
Світ
Це було "навмисне рішення військового керівництва рф діяти агресивно при перехопленні"
16 березня, 09:01
Світ
Військово-повітряні сили Великої Британії та Німеччини перехопили російський літак, що літав біля кордонів НАТО
15 березня, 12:01
Світ
Два Су-27 військово-космічних сил РФ завдали удару по розвідувальному безпілотнику MQ-9 Reaper у міжнародних водах.
14 березня, 19:15