США підняли в небо ядерні бомбардувальники B-2 Spirit

СВІТ
02.12.2022, 16:10

Одночасно 40% стратегічних ядерних бомбардувальників B-2 Spirit

ВПС США провели незвичайне масштабне військове випробування під назвою «слоняча прогулянка» (elephant walk) за участю одночасно 40% стратегічних ядерних бомбардувальників B-2 Spirit, що є на озброєнні.

Незважаючи на те, що «слонова прогулянка» – це, загалом, відома частина навчань військово-повітряних сил США та низки інших країн НАТО, нинішній захід справити враження у зв'язку з ядерними загрозами росії та агресії проти України.

На відміну від часів холодної війни, американські військові більше не тримають B-2 Spirit у повному озброєнні цілодобово. Мета «слонової прогулянки» полягає у перевірці готовності військового об'єкта швидко підняти у повітря велику кількість літаків.

Військово-повітряні сили США використовували одночасно 40% своїх стратегічних бомбардувальників. У ході навчань у небо піднялося 8 літаків із 20.

При цьому зазвичай США тримають розгорнутими не більше дюжини B-2 Spirit.

Полковник Джеффрі Стівз (Geoffrey Steeves) назвав Spirit «найстратегічнішим літаком у світі». За його словами, B-2 є єдиним літаком на планеті, який поєднує в собі «прихованість, вантажопідйомність та дальність удару».

Але не варто забувати, що B-2 Spirit – це ще й найдорожчий літак у світі. А можливо, навіть і в історії авіації. Станом на кінець XX століття його вартість становила $1,157 млрд і $2,1 млрд без урахування та з урахуванням витрат на розробку відповідно. На створення бомбардувальника пішло $45 млрд.

Тим часом Байден заявив, що путін нічого не вийде, і що росія обов'язково буде притягнута до відповідальності за «війну з рештою світу».

Глава Білого дому зробив цю заяву на пресконференції у Білому домі, присвяченій візиту Макрона до США.

«Сьогодні ми підтверджуємо, що Франція та Сполучені Штати разом із усіма нашими союзниками… як ніколи сильні у протидії жорстокій війні росії проти України», - сказав Байден.

«путін думає, що може зламати волю всіх тих, хто виступає проти його імперських амбіцій, але напад на громадянську інфраструктуру в Україні, перекриття енергопостачання Європи з метою піднесення цін, загострення продовольчої кризи завдають шкоди дуже вразливим людям – не лише в Україні, а й в усьому світі. І в нього нічого не вийде», – запевнив Байден.

«Президент Макрон і я вирішили, що продовжуватимемо спільну роботу, щоб притягнути росію до відповідальності за свої дії та пом'якшити глобальні наслідки путінської війни для решти світу», - сказав Байден.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Іранські чиновники запевняють, що Іран має все необхідне для створення ядерної бомби
10 квітня, 17:24
Політика
Вашинґтонський ювілейний саміт Північноатлантичного альянсу не віщує Києву нічого доброго. Уряд США категорично проти приєднання України.
07 квітня, 18:08
Світ
Нещодавно Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на румунській території у разі серйозних загроз.
03 квітня, 16:29
Світ
Кім інспектував війська, які проводили маневри в умовах, що імітують реальну війну
07 березня, 17:15
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
21 лютого, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09