США призупинили постачання боєприпасів до Ізраїлю

СВІТ
06 травня, 10:03
США призупинили постачання боєприпасів до Ізраїлю

Ізраїль порушує гуманітарне право в Газі та вбиває цивільне населення, зокрема й американською зброєю.

США минулого тижня призупинили постачання боєприпасів американського виробництва армії Ізраїлю, це сталося вперше з часу атаки ХАМАС в жовтні 2023 року.

Про це пише Axios із посиланням на двох ізраїльських посадовців.

За словами співрозмовників Axios, призупинення постачання зброї з боку США викликало серйозне занепокоєння в ізраїльському уряді. Причин цього рішення вони не знають, Білий дім відмовився від коментарів.

Про цей крок адміністрації Джо Байдена стало відомо на тлі все більших розбіжностей між США та Ізраїлем щодо подальших бойових дій у секторі Гази, зокрема ймовірного вторгнення в місто Рафах на півдні, де перебувають понад мільйон палестинців.

В останні дні прем’єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу наголошував на тому, що вторгнення в Рафах відбудеться незалежно від того, чи домовиться ізраїльська сторона з ХАМАСом про звільнення заручників.

Тим часом Байден перебуває під усе більшим тиском із боку однопартійців із Демократичної партії та американців, які вважають, що Ізраїль порушує гуманітарне право в Газі та вбиває цивільне населення, зокрема й американською зброєю.

Нещодавно Держдепартамент США констатував погіршення ситуації з правами людини через війну у Секторі Газа у своїй щорічній доповіді.

Американські ЗМІ писали, що США розглядають запровадження санкцій проти батальйону ЦАХАЛу «Нецах Єгуда» за порушення прав людини під час операцій на Західному березі.

Водночас США та їхні союзники незадоволені тим, що Міжнародний кримінальний суд може видати ордери на арешт ізраїльських посадовців за перешкоджання доставці гуманітарної допомоги в Палестину.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Санкції спрямовані проти осіб, пов'язаних з угрупованням Tzav 9.
15 червня, 15:00
Війна
Кремлівський бункерний дід має понести відповідальність за скоєні ним та його ордою злочини. Голодомор українців Маріуполя — один із них.
14 червня, 06:01
Світ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш додав армію Ізраїлю до глобального списку правопорушників, які вчиняють злочини проти дітей.
08 червня, 13:10
Війна
У День захисту дітей російські окупанти вчинили черговий акт тероризму проти українців.
01 червня, 10:56
Війна
Загарбані ворогом міста і села Херсонщини перебувають під цілковитим контролем Кремля. Найменш захищені верстви — підлітки.
31 травня, 19:23
Мистецтво
Ворог свідомо цілив у символ не лише прифронтового міста, а й усього Запорізького краю. На жаль, скульптура не підлягає відновленню.
26 травня, 10:26