Статки 10 найбагатших людей світу зросли удвічі від початку пандемії

ЕКОНОМІКА
18 січня, 13:22
Статки 10 найбагатших людей світу зросли удвічі від початку пандемії

Одним - мільярдні прибутки, іншим - бустерну дозу...

З початку пандемії коронавірусу 10 найбагатших людей світу вдвічі збільшили свій сукупний статок — із $700 млрд до $1,5 трлн. Про це йдеться у доповіді організації Oxfam.

За даними Forbes, на які посилається Oxfam, до десятки найбагатших людей світу входять: засновник Amazon Джефф Безос, засновник Tesla Ілон Маск, засновник Meta Марк Цукерберг, власник модного будинку LVMH Бернар Арно та його сім'я, засновник Microsoft Білл Гейтс, засновник Oracle Ларрі Еллісон, співзасновники Google Ларрі Пейдж та Сергій Брін, колишній гендиректор Microsoft Стів Балмер та голова Berkshire Hathaway Воррен Баффет.

З березня 2020 року їхні статки збільшувалися на $1,3 млрд. на день. Поки надбагаті отримували вигоду з пандемії, ще 163 млн. людей опинилися за межею бідності. Oxfam прогнозує, що до 2030 року 3,3 млрд. людей житимуть менш ніж на 5,5 долара на день.

В організації вважають, що мільярдери серед іншого виграли на зростанні курсів акцій на тлі вливання трильйонів доларів у фондові ринки урядами різних країн у спробах врятувати економіку.

Для зміни ситуації експерти пропонують обкладати великим податком на капітал найбагатших людей та найбільш прибуткові компанії, інвестувати ці кошти у охорону здоров'я та соціальний захист, відмовитися від правил інтелектуальної власності щодо технологій вакцинації проти COVID-19, встановити суворіші правові стандарти для захисту працівників та інше.

"Якщо ці десять людей завтра втратять 99,999% свого статку, вони все одно будуть багатшими за 99% усіх людей на цій планеті. Зараз у них у шість разів більше багатства, ніж у найбідніших 3,1 мільярда людей", – заявила виконавчий директор Oxfam International Габріела Бухер.

Розрахунки Oxfam засновані на рейтингу мільярдерів Forbes за 2021 рік, а також даних Credit Suisse та Світового банку.

 

Автор : Валерій Пальчик
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Укртатнафта Коломойського-Ярославського може недоплатити в бюджет 2 млрд грн
24 вересня, 16:05
Політика
ЗМІ повідомили про обшук у Коломойського
18 вересня, 16:05
Кримінал
Підозрювані тісно пов'язані з групою "Приват" Ігоря Коломойського
03 вересня, 11:55
Політика
Засновник бізнес-консорціуму "Альфа груп" і відомий українофоб Міхаіл Фрідман хоче повторити долю Алєксандра Нєвзорова.
10 червня, 07:09
Світ
Активісти «прикрасили» особняк плакатами: «Солідарність з усіма біженцями», «Саботаж війни всюди», «Патріархат мертвий»
22 травня, 10:37
Економіка
В цей час національний залізничний перевізник потребує мільярдних інвестицій в оновлення рухомого складу та інфраструктури
11 лютого, 16:25