Німеччина готується вийти з пандемії вже цієї осені, – Tagesspiegel

СВІТ
17.01.2022, 10:58
Німеччина готується вийти з пандемії вже цієї осені, – Tagesspiegel
Фото: ARD

Провідний вірусолог із берлінської клініки "Charité" Кристіан Дростен спрогнозував повернення німців до допандемічного життя.

В інтерв'ю виданню "Der Tagesspiegel" він заявив, що цьогоріч у серпні-вересні Німеччина здолає коронавірус і вийде з пандемії, передає інформаційна агенція "Останні Бастіон".

Доктор біологічних наук переконаний, так званий "стадний імунітет" проти SARS-CoV-2 у дорослих розвивається у "правильному напрямку", а діти здебільшого не потребують щеплення.

«Я бачу на власні очі, що досить істотний відрізок шляху боротьби з вірусом уже пройдено завдяки вакцинації. Населення формує імунітет і зберігає його. Тепер наша країна повинна завершити цей шлях довжиною у 2 роки та нарешті вийти в ендемічну фазу», – заявив Кристіан Дростен.

Фаховий вірусолог зазначив, що для Німеччини, яка на відміну від решти країн-членів Європейського союзу, має високу частку людей похилого віку серед загальної кількості населення, вакцинація – єдино правильне рішення, тоді як природна імунізація могла б призвести до значних смертельних наслідків.

«На мою думку, для дорослих громадян не існує альтернативи щепленню. Але разом із тим я розумію ризики, які воно несе і що багато німців скептично до цього ставляться. Ось чому я покладаю великі надії на можливу "живу вакцину", яка дозволить знизити ризики захворюваності, а особливо летальності. Коронавірус якісно просунув медицину, що дозволяє робити висновок про якнайшвидший вихід із пандемії вже цього року», – підсумував Кристіан Дростен.

При цьому співробітник берлінської клініки "Charité" додав, у разі, якщо повнолітні німці масово саботуватимуть вакцинацію, то наступної зими слід очікувати нового різкого зростання захворюваності, а отже посилення карантину і відновлення протиепідеміологічних заходів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями фінські науковці створили справжню "біологічну маску" від коронавірусу.

Автор : Світлана Манжос
Читайте також:
Світ
Президент Тайваню Цай Ін Вень заявила, що демократичний острів готовий допомогти Китаю впоратися зі сплеском COVID-19.
02 січня, 12:08
Політика
Європейські лідери обговорюють заходи проти комуністичного Китаю, оскільки влада Італії вимагає загальноблокової відповіді.
29.12.2022, 20:36
Полтава
Наперекір високому рівню антикоронавірусної вакцинації населення ризик погіршення епідеміологічної ситуації залишається.
19.02.2022, 08:01
Світ
Нідерланди розпочали строгу різдвяну ізоляцію через побоювання щодо штаму Omicron
19.12.2021, 14:16
Політика
Реальна загроза для українців чи страшилка антивакцинаторів?
15.12.2021, 17:47
Світ
Нові карантинні обмеження від влади, котрі руйнують бізнес.
08.12.2021, 12:52