Страх і відчай деокупованого північного українського прикордоння
Наступ України на РФ ширший за межі Курщини. Однак ніхто з учасників операції не знає кінцевої мети просування вглиб країни-агресора.
Про на умовах анонімності розповіли журналістам видання The Washington Post українські солдати, котрі перебувають по той бік кордону. Доволі знаково, що несподіваний успіх Сил оборони України на ворожій землі викликає у Білорусі побоювання та тривогу.
У Сумах, недалеко від того місця, де українські війська здивували світ, увірвавшись до росії, поранені солдати також розповіли про операції у Білгородській області народній республіці. Учасники боїв підтверджують більший масштаб наступу, який змінює уявлення на Заході про можливий програш України у війні.
На відміну від щодо легкого часу в Курської області — бої на південь від Білгорода запекліші. Місцевість там укріпленіша протитанковими перешкодами, відомих як «зуби дракона», і сильно замінована, тому війська майже відразу зазнали інтенсивної атаки артилерії, безпілотників й авіаударів.
Зі слів наших захисників, їм вдалося просунулися вперед приблизно на понад 12 км, захопивши залишені позиції російських окупантів. Але бої залишалися інтенсивними, бо ворог показує зуби із пазурями.
«Вся наша група була поранена у день нашого прибуття. Чесно, я боявся, що нашу команду можуть убити на росії, бо ніхто не знав території. Попервах ми працювали наосліп», — коментує воїн Сил оборони України на псевдо «Хакер».
Станом на цю хвилину, Кремль не визнав факт наземних боїв у Білгородській народній республіці, але тамтешній ґауляйтер на початку тижня оголосив надзвичайний стан. Натомість у Курській народній республіці разом із Брянською та Воронезькою оголошено режим «КТО».
За словами друга «Хакера», багато військовослужбовців було контужено або важко поранено, інші загинули, і їх довелося залишити: «Ворожі обстріли залишалися настільки інтенсивними, що тим, хто вижив, довелося кілька днів ховатися в російських окопах. Лише у четвер приїхав бронетранспортер, щоб евакуювати наших для надання медичної допомоги».
Серед шести евакуйованих був командир 48-річний Сергій, 48 років, він був тяжко поранений у результаті атаки дрона більше ніж добу тому. Вояк переніс операцію відразу після прибуття на Сумщину: «Нас обстрілювали всім підряд, але ми змогли закріпитися там».
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ворог адаптується, компенсуючи Донбасом втрату Курщини. Хочеться лише, щоб усі пам'ятали: для москалів ця війна триває у парадигмі «ми або вони».