Страсті судомі

Виміри
14 квітня, 11:00

Спроба узурпації посади голови суду шляхом скасування розпорядження про збори суддів викликала зустрічну вимогу

Згідно з повідомленням Октябрського районного суду міста Полтави на офіційній сторінці у мережі Інтернет, 13 квітня 2020 року о 16 годині 30 хвилин в приміщенні Октябрського районного суду м. Полтави за адресою м. Полтава, вул. Навроцького, 5 відбудуться збори суддів Октябрського районного суду.

Страсті судомі_1

Причина зборів — обрання нового голови суду. Оскільки ВРП своїм рішенням від 09.04.2020 року звільнила Струкова О. М. з посади судді, у зв’язку з чим припинені його повноваження як голови суду.

07.04.2020 року, Струковим О.М., у статусі голови Октябрського районного суду м. Полтави, в установленому законом порядку були призначені збори суддів по виборах голови на 13.04.2020 року.

Але 13 квітня 2020 року в.о. голови Октябрського районного суду м. Полтави Г.В. Андрієнко своїм розпорядженням скасовує збори суддів з приводу обрання голови суду, які призначені на 13.04.2020 року на 16:30 годину у зв’язку з порушенням порядку призначення зборів суддів про обрання голови суду в той час, коли посада не була вакантна.

Страсті судомі_2

Про призначення нової дати зборів суддів з приводу обрання голови суду у розпорядженні Г.В. Андрієнко не йшлося.

Як повідомила Останньому Бастіону Андрієнко Г.В., підставою для скасування розпорядження Струкова О.М., було звернення судді Гольник Л.В., у мережі Фейсбук про скасування виборів голови суду у період карантину.

Цікаве розпорядження в.о. голови суду Андрієнко Г.В. від судді Гольник Л.В., яка не могла пройти тестування.

Але зазначимо наступне. За період введення на всій території України карантину відповідно до Постанови КМУ “Про запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID - 19” N 211 від 11 березня 2020 року, в багатьох судах України проведені збори суддів, чисельність яких в окремих судах перевищує 30 суддів.

Зокрема, 13 квітня 2020 року відбулися збори суддів Овідіопольського районного суду Одеської області, на яких шляхом таємного голосування обрано голову суду, в Дрогобицькому міськрайонному суді Львівської області проведено вибори голови суду.

10 квітня 2020 року відбулися збори суддів Куп‘янського міськрайонного суду Харківської області, на яких шляхом таємного голосування обрано голову суду та його заступника.

10 квітня 2020 року відбулися збори суддів Господарського суду Тернопільської області щодо обрання заступника голови господарського суду Тернопільської області.

10 квітня 2020 року відбулися збори суддів Господарського суду Івано-Франківської області, на яких було обрано заступника голови суду.

9 квітня 2020 року обрано голову Шацького районного суду Волинської області.

Таким чином, твердження судді Гольник Л.В. про те, що існує заборона на проведення зборів суддів нічим не аргументована, та є вигадкою.

13.04.2020 року збори суддів не відбулися.

Як повідомила в.о. голови суду Андрієнко Г.В., 13.04.2020 року до неї надійшла Вимога ініціативної групи з суддів Октябрського районного суду м. Полтави про скликання зборів суддів з метою обрання голови суду.

Страсті судомі_3

Вочевидь, to be continued

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Актуально про вітіюваті схеми розкрадання бюджету у медичній сфері
вчора, 09:25
«Процики» як палка в колесо місцевому самоврядуванню
16 листопада, 09:06
Продовжуємо знайомити наших читачів з ситуацією в нафтогазовій сфері
14 листопада, 10:05