Суд ООН зобов'язав ізраїльський режим допустити безперешкодне постачання допомоги до смуги Ґази

СВІТ
29 березня, 17:06
Палестинці вишикуються в чергу по безплатну їжу в Рафаху (сектор Ґаза, 23.II.2024)
Палестинці вишикуються в чергу по безплатну їжу в Рафаху (сектор Ґаза, 23.II.2024)
Фото: AP Photo / Fatima Shbair

Міжнародний суд ООН зобов'язав Ізраїль допустити постачання продовольства й медичної допомоги до Гази, щоб запобігти голоду.

Сіоністський режим назвав звинувачення у блокуванні допомоги «абсолютно необґрунтованими».

Про це пише BBС.

Рішення Міжнародного суду ООН з'явилося після того, як минулого тижня була опублікована доповідь Глобальної ініціативи «Інтегрована класифікація фаз продовольчої безпеки», що здійснюється Всесвітньою продовольчою програмою та іншими організаціями. У доповіді було попередження про те, що в Газі розвивається «катастрофічна» ситуація.

Там зазначається, що 2,2 мільйона жителів Сектору Гази «стикаються з високим рівнем гострої нестачі продовольства», і що голод, за прогнозами, може уразити північ території до кінця травня.

У своєму рішенні Міжнародний суд ООН заявив, що в Газі «вже не існує лише загроза голоду, а голод уже наступає». За даними спостерігачів ООН, 31 людина (із яких 27 дітей) вже померла від недоїдання і зневоднення.

У суді постановили, що Ізраїль повинен діяти «без зволікань», щоб дозволити «надання терміново необхідних базових послуг і гуманітарної допомоги» жителям Сектору Гази.

Найбільш необхідна допомога включає харчі, воду, електроенергію, паливо, житло й одяг, а також засоби гігієни та медикаменти, йдеться у повідомленні.

У відповідь на постанову суду Міністерство закордонних справ Ізраїлю заявило, що продовжує «просувати нові ініціативи й розширювати наявні, щоб забезпечити безперервний потік допомоги в Газу наземним, повітряним і морським шляхом», працюючи з ООН та іншими організаціями.

В останні місяці на в'їзд до Сектору Гази з Єгипту неодноразово утворювалися довгі черги з вантажівок із гуманітарною допомогою. А в бік Ізраїлю лунали звинувачення в тому, що він проводить складні й довільні перевірки постачання.

Читайте також:
Війна
Житниця Європи вкотре опинилася під ударом російських загарбників, які досі марять штучно спровокованим глобальним голодом.
24.07.2023, 18:25
Опінії
Кого шантажує Владімір Путін: Україну, Китай, Європейський союз? Схоже, весь світ, на який образився; і це ж ми ще навіть не починали...
09.09.2022, 18:09
Новини
Принесений на багнетах армії РФ химерний "русскій мір" повернув колись перлину українського Приазов'я в епіцентр гуманітарної катастрофи.
28.06.2022, 20:15
Економіка
Продовольча та соціально-економічна кризи, викликані пандемією коронавірусу і російською агресією, значно гірші, ніж у 2007-2008 роках.
25.05.2022, 20:36
Економіка
У Донецькій області через постійні обстріли російських окупантів зупинило роботу найбільше в Європі підприємство з солевидобутку.
23.05.2022, 21:14
Економіка
Путінська широкомасштабна війна на українській землі поставила світ на межу голоду і дефіциту харчових продуктів.
07.03.2022, 07:51