Путін продовжує шантажувати, а ціни продовжують знижуватися

Опінії
09.09.2022, 18:09
Путін продовжує шантажувати, а ціни продовжують знижуватися
Фото: Facebook

Кого шантажує Владімір Путін: Україну, Китай, Європейський союз? Схоже, весь світ, на який образився; і це ж ми ще навіть не починали...

інвестиційний банкір

Днями Путін заявив, що має обговорити з Реджепом Тайїпом  Ердоганом питання обмеження постачання агропродукції з України. Назверх видається повноцінний зерновий шантаж.

Балаклія, Херсон, збільшення фінансової допомоги для України, збільшення постачання озброєнь, нафтові санкції, обмеження віз для росіян... Цілий набір факторів, що погіршує настрій у кремлівському бункері, і з якими Путін нічого не може зробити.

І ось, у безсилій злості бункерний дід знайшов, як можна зіпсувати настрій Україні та нашим союзникам. Задовольнивши своє ego епічним промороликом "Газпрому" про те, як Європа нібито замерзне взимку (і викликавши цим гомеричний регіт у самій Європі та місті Красноярськ, який ілюстрував європейське зимове пекло своїм звичним щорічним пеклом), Путін знову перейшов до зернового шантажу.

Зернова угода, яку він змушений був підписати під тиском, успішно працює. Україна збільшує обсяги експорту, що призвело до зниження цін на світовому ринку (пішла, зокрема, спекулятивна складова) і призводить до стабільного притоку валюти в Україну у великих обсягах.

Путін намагатиметься відкотити назад зернову угоду. Путін заявив, що має обговорити з Ердоганом питання обмеження постачання агропродукції з України, адже зерно йде не лише найбіднішим країнам Африки, а й до ЄС.

По-перше, треба, щоб хтось нарешті пояснив Путіну, як працюють світові ринки. І якщо зерна на них стає менше, то ціни зростають і від цього завжди втрачають найбідніші, бо багаті просто куплять в іншому місці, а ось бідні не зможуть.

А по-друге, як не дивно, Путін усе одно збрехав. Він заявив, що лише 2 з 80 суден із продовольством з України вирушили до найбідніших країн, все інше – до Європи.

Але це не так: Україна справді постачає 37% від свого експорту через порти до ЄС (переважно це Іспанія та Портуґалія). Традиційні ринки збуту українських зернових, адже у тих краях не вистачає своїх зернових для забезпечення свого тваринництва.

Так було до війни. Є й зараз.

Але як ми розуміємо, 37% – це не те саме, що 78 суден із 80. Або Путіну треба пояснювати не лише як працюють світові ринки, а й математику для першого класу.

Але логіка Путіна не працює саме через те, що Іспанія завжди знайде собі зерно на ринку. Купить дорожче, але купить, якщо щось, субсидії від багатого ЄС допоможуть.

Як і заплатити за дорогу комуналку, якою так лякають росіяни звичайних європейців. А ось африканські країни відчують зростання цін та конкуренцію з боку Іспанії та постраждають.

І найцікавіше: Путін біситься і хоче зробити капость. Якось відповісти і ЄС, і Україні, тому що змушений відступати на всіх напрямках – і на Херсонщині, і у своїх нафтогазових доходах.

Але й раніше він не був гуманістом, і на угоду пішов не тому, що так хотів допомогти африканським дітям. А тому, що Китай і Ко провели з ним роботу.

Що змінилося сьогодні? – У Путіна зменшилися можливості впливати, оскільки він ослаб фінансово та з військової точки зору і тому хоче використати зерновий шантаж.

Але чи змінилися чинники, що змусили Путіна підписати невигідну йому зернову угоду? – Навряд чи; отже, вони ж заважатимуть йому її переграти.

Чи можемо ми прогнозувати ситуацію? – Важко, бо відчайдушний загнаний у кут щур здатний на все.

Але ми можемо точно сказати, що спроба переграти зернову угоду – свідчення слабкості Путіна. Хоча, звичайно, приводу для паніки у Кремлі немає і бути не може.

Читайте також:
Економіка
Роздача водіям вантажівок повісток, силове притягнення на медичні комісії вдарить по шлунку кожного громадянина. Беззаконня має завершитися.
13 листопада, 20:32
Світ
Міжнародний суд ООН зобов'язав Ізраїль допустити постачання продовольства й медичної допомоги до Гази, щоб запобігти голоду.
29 березня, 17:06
Війна
Житниця Європи вкотре опинилася під ударом російських загарбників, які досі марять штучно спровокованим глобальним голодом.
24.07.2023, 18:25
Новини
Принесений на багнетах армії РФ химерний "русскій мір" повернув колись перлину українського Приазов'я в епіцентр гуманітарної катастрофи.
28.06.2022, 20:15
Економіка
Продовольча та соціально-економічна кризи, викликані пандемією коронавірусу і російською агресією, значно гірші, ніж у 2007-2008 роках.
25.05.2022, 20:36
Економіка
У Донецькій області через постійні обстріли російських окупантів зупинило роботу найбільше в Європі підприємство з солевидобутку.
23.05.2022, 21:14